Maluchy wróciły do przedszkola

2020-05-25 15:17
Katarzyna Adamiak
2020-05-25 15:17

Płotowskie dzieci wróciły do przedszkola. Pierwszego dnia w placówce pojawiło się pięcioro przedszkolaków.

Przedszkole Miejskie w Płotach wznowiło swoją działalność. Przedszkolaki mogą przebywać w placówce w godzinach 7.00- 15.30, ale tylko te, których rodzice zadeklarowali powrót dziecka od 25 maja.

Póki co, taką gotowość potwierdzili rodzice siedmiorga dzieci. Z kolei pierwszego dnia po ponownym wznowieniu działalności, do przedszkola przyszło pięcioro maluchów.

- Na razie uruchomiona została jedna grupa. Dzieci uczestniczą w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych z elementami poszczególnych dydaktycznych, ale takie dla grupy łączonej, ponieważ są to dzieci z różnych grup – przekazuje Agnieszka Gałązka dyr płotowskiego przedszkola i dodaje, że nadal prowadzone realizowane jest nauczanie zdalne.

Zgodnie z wytycznymi GIS zajęcia w przedszkolu odbywają się w najwyższym reżimie sanitarnym. Przestrzegane jest, aby dzieci często myły ręce, sale są regularnie wietrzone, a powierzchnie dotykowe dezynfekowane.

Ze względu na reżim sanitarny zmieniała się też procedura przyprowadzania dziecka do przedszkola. Teraz rodzice czekają z maluchem przed wejściem głównym do placówki. Nie mogą wejść do środka. Dopiero po zmierzeniu u dziecka temperatury i wypełnieniu przez rodzica obowiązkowych oświadczeń, przedszkolak prowadzony jest przez odpowiednio zabezpieczoną opiekunkę do szatni, a następnie do sali. Rodzice, odbierając pociechę z placówki, również czekają na zewnątrz.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!