Mała rzecz, a taka przydatna, czyli kilka słów o miniproduktach kosmetycznych

2021-03-26 14:16
Redakcja
2021-03-26 14:16

Będąc w sklepie lub robiąc zakupy w drogerii internetowej, na pewno natknęliście się na tak zwane miniprodukty. Dziś przedstawimy zalety wynikające z ich użytkowania. Zapewniamy, że jest ich naprawdę bardzo dużo!

Żel pod prysznic, balsam do ciała, szampon, odżywka lub maska do włosów, serum i krem do twarzy – to właśnie te kosmetyki najczęściej dostępne są w formie miniproduktów. Nie odbiegają wyglądem od pełnowymiarowych specyfików, mają po prostu o wiele mniejsze pojemności. Nawet szata graficzna jest niemal taka sama jak w przypadku standardowych preparatów. Dlaczego warto jest z nich korzystać?

Idealny w podróży

Pakowanie na wyjazd często kosztuje nas wiele wysiłku i nerwów. Zwykle w ostatniej chwili okazuje się, że musimy zabrać ze sobą coś jeszcze, a już brakuje nam miejsca w walizce. Miniprodukt w tym wypadku powinien rozwiązać tę problematyczną kwestię. Jego pojemności nie przekraczają 100 ml (najczęściej można dostać tego typu kosmetyki w buteleczkach 50 ml), więc zamiast jednego, półlitrowego żelu pod prysznic, możesz w to miejsce dorzucić kilka innych ważnych kosmetyków, na przykład szampon do włosów lub krem nawilżający.

Miniprodukty polecają się na podróże samolotem! Możesz śmiało dołączyć je do swojego bagażu podręcznego. Zapakuj je w przezroczystą kosmetyczkę – wtedy będzie wyraźnie widać, co znajduje się w jej wnętrzu, a dzięki temu, że tego typu specyfiki mają niemal identyczną szatę graficzną jak duże opakowania, od razu będzie wiadomo, co przewozisz!

Wybieraj świadomie!

Na pewno choć raz zdarzyła Ci się sytuacja, że skład zakupionego kosmetyku nie sprostał Twoim oczekiwaniom. Skóra oraz włosy każdej z nas są zupełnie inne, dlatego też nie każdy komponent specyfiku pielęgnacyjnego będzie przez nie akceptowany. Jeśli nie jesteś pewna, czy dany preparat pod tym względem jest dla Ciebie odpowiedni, śmiało zdecyduj się na miniprodukt. Wtedy, jeśli okaże się, że efekt nie jest zadowalający, nie będziesz tak żałować wydanych pieniędzy.

Podczas wyboru preparatu do pielęgnacji bardzo często kierujemy się nie tylko ich składem, lecz także innymi kryteriami, takimi jak wygląd opakowania, zapach, konsystencja czy też wydajność. Doskonale wiesz, że jeśli jeden z tych elementów jest dla Ciebie nie do zaakceptowania, prawdopodobnie już więcej nie sięgniesz po dany kosmetyk. I tu znowu okazuje się, że miniprodukty są niezastąpione w tej kwestii. Możesz na spokojnie przetestować specyfik i sprawdzić, czy nie występują po nim reakcje alergiczne. Nawet tak mała pojemność wystarczy, by zdecydować o ponownym zakupie i utwierdzić Cię w przekonaniu, że to jest właśnie to, czego potrzebowała Twoja skóra lub włosy.

Gdy następnym razem będziesz wahać się podczas wyboru kosmetyków, zdecyduj się na miniprodukt. Dzięki niemu rozwiejesz wszelkie swoje wątpliwości i dzięki temu nie będziesz mieć problemu, by następnym razem być w stu procentach pewna co do zakupu. A ponadto w razie ewentualnego wyjazdu zaoszczędzisz mnóstwo miejsca w walizce!

Anna Chrząstek