Majówka w Polsce czy za granicą? Tam pojedziemy w długi weekend

2022-04-19 18:15
Karol Szumny
2022-04-19 18:15

Długi weekend majowy to jeden z najbardziej wyczekiwanych okresów w ciągu roku. Temperatura często sprzyja wspólnym spotkaniom czy wyprawianiu grilla. Polacy korzystają też z dwóch dni ustawowo wolnych od pracy. W tym roku majówka pod względem długiego weekendu wygląda naprawdę korzystnie.

Majówka 2022

1-3 maja to w tym roku: niedziela, poniedziałek, wtorek. Oznacza to, że wystarczą cztery dodatkowe dni urlopu, by cieszyć się całym tygodniem wolnego. Przypomnijmy, że 2 maja nie jest dniem wolnym od pracy, a wypada w poniedziałek.

Długim weekendem będzie się cieszyć także większa część uczniów szkół ponadpodstawowych. W dniach 4-6 maja pisane są matury, zatem młodsze roczniki w liceach oraz technikach będą miały wolne.

W Polsce czy za granicą?

Wielu Polaków nie zamierza w czasie długiego weekendu zostać w domu i chce spędzić majówkę w innym mieście. Niektórzy decydują się także na pobyt w innym kraju.

„Główne kierunki rezerwacji na weekend majowy to podobnie jak w minionych sezonach Zakopane, Kraków, Karpacz czy Gdańsk” – informuje Portal Samorządowy. Ponadto majówka będzie w tym roku droższa o około 15% w porównaniu do poprzedniego.

Jak podaje portal Strefa Biznesu, w tym roku Polacy podczas majówki odwiedzą Włochy oraz Hiszpanię. Pozostałe kraje to również Francja, Grecja oraz Portugalia. „Średnio, na loty majówkowe w obie strony Polacy przeznaczą w tym roku 436 zł, czyli o 16 proc. mniej niż w 2021 r.” – wylicza Strefa Biznesu.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!