Majówka pod kontrolą. Służby apelują: zadbajmy o bezpieczeństwo

2021-05-01 11:24
Redakcja
2021-05-01 11:24

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu, podczas majowego długiego weekendu pojawi się więcej policyjnych patroli. Z uwagi na obostrzenia, mundurowi będą zwracać również uwagę na obowiązek zakrywania ust i nosa.

W trakcie majówki na drogach pojawi się więcej policjantów. Do służby wyjadą m.in. policjanci ze specjalnych grup SPEED. Będą zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz właściwego zachowania wobec niechronionych uczestników ruchu.

Podczas kontroli będzie sprawdzany trzeźwości, w celu wyeliminowania kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka. Policjanci będą zwracać również uwagę na korzystanie przez użytkowników pojazdów z pasów bezpieczeństwa, a także właściwe przewożenie dzieci w pojazdach.

Policja apeluje również o zwracanie uwagi na jednoślady. Zdarzenia, w których uczestniczą motocykliści często pociągają za sobą poważne skutki. Przypominamy, że są oni są mniej widoczni na drodze niż kierujący samochodami.

Funkcjonariusze apelują do motocyklistów o dostosowanie prędkości do warunków ruchu i czytelne sygnalizowanie manewrów. Przypominają zarazem, że elementy odblaskowe na motocyklowej kamizelce zdecydowanie zwiększą widoczność kierującego jednośladem.

Policja przypomina również o obowiązujących obostrzeniach i apeluje o odpowiedzialnie zachowanie. Stan epidemii w Polsce cały czas trwa. Nadal dotyczą nas określone ograniczenia, nakazy i zakazy. Policjanci będą zwracać uwagę na obowiązek zakrywania ust i nosa.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!