Luzowanie obostrzeń. Co czeka nas w lutym?

2021-01-28 13:00
Karol Szumny
2021-01-28 13:00

Dzisiaj o godzinie 12:30 odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adam Niedzielskiego raz Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg. Konferencja dotyczyła luzowania obecnie panujących obostrzeń.

- Sytuacja epidemiczna w Polsce i Europie była podstawą do naszego podejmowania decyzji, co do kształtu obostrzeń w najbliższym czasie. Mamy stopniowy spadek zakażeń w Polsce – rozpoczął minister zdrowia.

Adam Niedzielski porównał sytuację epidemiczną w innych krajach. Stwierdził również, że sytuacja w Polsce wydaje się być w tej chwili ustabilizowana, ale wciąż istnieje ryzyko zakażeń.

- Mamy bardzo złe sygnały płynące z otoczenia międzynarodowego. Trudno jest przypuszczać, że Polska będzie zieloną wyspą na tle zachorowań w innych krajach Europy, więc nieuwzględnienie tego elementu byłoby nieodpowiedzialne – powiedział Adam Niedzielski.

Sklepy w galeriach handlowych będą otwarte.

- Decyzja, którą podjęliśmy sprowadza się do przedłużenia zasad bezpieczeństwa etapu odpowiedzialności do 14 lutego. Po tym okresie podejmiemy decyzje, co dalej. Od 1 lutego otwieramy sklepy w galeriach handlowych z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Od 1 lutego zostają także otwarte instytucje kultury – galerie sztuki i muzea.

Zniesione godziny dla seniorów.

- Przedsiębiorcy zwrócili się do nas z apelem o zniesienie godzin dla seniora – ponieważ otwieramy cały handel w reżimie sanitarnym, to również przychylimy się do tego apelu i od 1 lutego godziny dla seniora zostają zniesione.

Minister przekazał również, że nauczanie stacjonarne w klasach 1-3 pozostaje w trybie stacjonarnym, a pozostałe roczniki kontynuują nauczanie zdalne. Dopiero w połowie lutego zapadną decyzje, co dalej.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Rafał

odpowiedz
28.01.2021 15:33

Nareszcie koniec z godzinami dla seniorów.

Senior

odpowiedz
31.01.2021 18:53

Ani mnie nie pomagaly godziny dla seniorow,ani nie przeszkadza mi ich zniesienie.Jako senior-emeryt mam bardzo duzo wolego czasu,wiec kikadziesiat minut w te czy wewte nie robi dla mnie zadnej roznicy.I to by bylo na tyle