Liczne interwencje strażaków przez całą noc [RAPORT]

2021-09-24 18:25
Karol Szumny
2021-09-24 18:25

Ostatniej nocy wiatr wiał z prędkością ponad 100 km/h, łamiąc gałęzie i powalając drzewa. Strażacy przez całą noc usuwali przeszkody z dróg, torów czy linii energetycznych. Tej nocy wiatr ustąpi, więc nie będzie zagrażał naszemu bezpieczeństwu.

ZDJĘCIE 1 z 12

Wietrzna aura zaczęła się wczoraj wieczorem. Pierwsze dwie interwencje związane z powalonym drzewem strażacy mieli po godzinie 19:00 na trasie Rogowo-Dźwirzyno. W akcjach brał udział zastęp z OSP Mrzeżyno.

Trzecia interwencja miała miejsce w Trzebiatowie o godzinie 20:43. Przy Placu Lipowym, tuż obok przystanku, zawaliło się drzewo, uniemożliwiając przejazd. Następnie, o godzinie 21:35 przy ulicy Lipowej w Trzebiatowie, usuwane z drogi było kolejne drzewo. W akcjach uczestniczyło OSP Trzebiatów.

W międzyczasie skutki wichur usuwali również strażacy z OSP Pobierowo. O godzinie 20:40 w przy ulicy Ciechanowskiej w Pobierowie drzewo powaliło się na ulicę. Pół godziny później natomiast usunięcia wymagało drzewo oparte o linie energetyczne.

Powalone drzewo było również na trasie Karnice-Ninikowo. Strażacy z OSP Karnice usuwali przeszkodę przed godziną 21.

O godzinie 21:39 strażacy z OSP Płoty usuwali powalone drzewo z trasy Płoty-Gostyń Łobeski. Kolejną interwencję straż pożarna z Płotów miała o godzinie 20:45 w Bądkowie.

Tego samego dotyczyła interwencja strażaków z OSP Brojce, którzy przed godziną 22 usuwali drzewo z trasy Brojce-Strzykocin. Godzinę później straż pożarna z Brojc usuwała drzewo z drogi w Żukowie.

O godzinie 22:25 strażacy z OSP Mrzeżyno zostali zadysponowani do powalonego drzewa przy ulicy Wojska Polskiego. Po godzinie 23 interwencje miały miejsce także przy ulicy Kołobrzeskiej oraz Nadmorskiej.

Kolejne działania strażaków miały miejsce dzisiaj rano. O godzinie 6:43 OSP Trzebiatów usuwało drzewo z drogi przy ulicy Zagórskiej w Trzebiatowie. Następnie strażacy z Trzebiatowa interweniowali około godziny 8:00 do powalonego drzewa w Sadlnie.

Z kolei o godzinie 7:51 JRG PSP Gryfice interweniowało przy ulicy Niechorskiej do pękniętego drzewa.

Skutki wichur były widoczne również około godziny 8:00 w Dreżewie, gdzie drzewa powaliły się na drogę oraz na tory. W działaniach brał udział zastęp z OSP Karnice.

Pęknięte drzewo było również w Brojcach przy ulicy Parkowej. O godzinie 10:50 interweniowali strażacy z JRG PSP Gryfice oraz OSP Brojce.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!