Lekarze odchodzą ze szpitala w Gryficach. "Niesprawiedliwe traktowanie i drastyczne różnice wynagrodzeń"

2021-10-03 19:52
Tomasz Krupecki
2021-10-03 19:52

Kilkunastu lekarzy zatrudnionych w gryfickim szpitalu złożyło wypowiedzenia. Sytuacja jest poważna, bo jeśli medycy odejdą z pracy, to funkcjonowanie niektórych oddziałów może być zagrożone.

Jak ustalił reporter SUPERPORTALU24, chodzi o specjalistów z oddziałów: chirurgicznego, ortopedycznego i neurologicznego. Pod koniec września medycy złożyli wypowiedzenia stosunku pracy. Powodem rezygnacji z zatrudnienia w placówce ma być nierówne, niesprawiedliwe traktowanie lekarzy przez dyrekcję. Chodzi o różnice zarobków, które podobno drastycznie różnią się od siebie. Część lekarzy ma zarabiać niemal podwójnie, inni natomiast nie mogą liczyć na odpowiednie wynagrodzenie.

Jeśli lekarze odejdą z pracy, działalność niektórych oddziałów na pewno będzie zagrożona. Czy pacjenci powinni martwić się o swoje bezpieczeństwo?

- Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach informuje, iż funkcjonowanie oddziałów chirurgicznego, ortopedycznego i neurologicznego w najbliższym czasie (tj. po 1 października) nie jest zagrożone pomimo trwających negocjacji Dyrekcji z częścią lekarzy w zakresie warunków finansowych – przekazał naszej redakcji Łukasz Szyntor rzecznik prasowy SPZZOZ w Gryficach.

Komentarze (14)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Danuta

odpowiedz
04.10.2021 18:42

Tylko ciekawe czemu lekarze co sami nazywają się doktorami choć mało który ma doktorat. Uciekli z dużych miast i klinik do takiej mieściny. Tam im patrzyli na ręce i nie mogli robić prywaty na państwowym wikcie.

B. S

odpowiedz
05.10.2021 22:08

To ze odchodzą może i dobrze to co tam się wyprawia to krew w żyłach się gotuję, małe wynagrodzenie?!?! Jak pojechałam tam do szpitala z chorym tatą który niestety umierał bo miał raka złośliwego, to lekarz był na tyle bezczelny żeby się mnie zapytać po co ja tu przyjechałam bo takich ludzi już się nie leczy narodowy fundusz zdrowia nie daje pieniędzy na takie osoby.... Tak się traktuje tam ludzi!! Nie pomyślał żeby złagodzić ból bo w takich przypadkach jest to ból nie do zniesienie.nie chcieli byście być na moim miejscu i poczuć się tak jak poczułam się ja.. Córka która z całych sił walczyła o to żeby żył, by nie czuł tak ogromnego bólu To jest szpital?! Jeszcze mu daleko do tego Szczerze mam to w dup... Oczywiście będzie problem w rejonie jeśli nie będzie specjalistów. Ale za takimi tęsknić nie będę i tak na marginesie od 4lat omijam ten szpital szerokim łukiem.

Znam to

odpowiedz
04.10.2021 19:07

Patologia jak w większości szpitali dyrekcja z ludzi którzy za komuny robili papiery za wór ziemniaków... Ostatnio starszy pan specjalista oznajmił jej że nie ma czasu bo jest na 3 oddziałach cóż tak to jest jak chce się mieć wypłatę X3 większą to trzeba robić za 3 fakt nie zmienia tego ze służbą powinna być kontrolowana 2 sprawa jest taka że niech zarabiają bo koniec końców bez nich słowo życie nabierze innego sensu

Małgorzata

odpowiedz
04.10.2021 23:25

Co to za różnica? Jest czy go nie ma i tak cię nie zbada. Tydzien temu szukałam pomocy na nocnej to nie było lekarza 😁 dopiero o 8 rano pani powiedziała! To samo i tu! Może jak dojedziesz pogotowiem trafisz na oddział to cię zbada 😏 jeżeli wybierasz się do poradni to się nie wybieraj. Odrazu szukaj prywatnie no niestety. Jak dla mnie może się zwalniać powodzenia!

Mieszkanka

odpowiedz
06.10.2021 05:02

Niech się lepiej wezmą za robotę a nie oczekują lepszych wynagrodzeń , moje dziecko miało kawałek kleszcza w głowie 5 lekarzy odmówiło wyjęcia ciała obcego nawet interwencja policji nie pomogła chodź Panowie bardzo chcieli pomóc i za to im serdecznie dziękuję. Również chciałam podziękować personelowi z izby przyjęć ponieważ też uważali że jest to koniecznie i próbowali pomóc . To im należy się podwyżka ! Ale oczywiście nasza cudowna opieka lekarzy tak nas załatwiła że trzeba było to załatwić prywatnie w Szczecinie. Nie dostaliśmy żadnej pomocy , także MOŻE JESTESCIE WYPALENI I SIĘ DO TEJ PRACY NIE NADAJECIE I WYPOWIEDZENIA TO NAJLEPSZE CO MOGLISCIE ZROBIC . TEN SZPITAL EWIDENTNIE POTRZEBUJE KOGOŚ KTO ZROBI PORZADEK BO WIEKSZOSC LUDZI JEST BARDZO ZRAŻONA PO ZACHOWANIACH LEKARZY KTORZY ZACHOWUJĄ SIĘ JAK BY PRZYJMOWALI NAS ZA KARĘ. NAUCZYLI ZBYWAĆ MIESZKAŃCÓW TAK ZE JAK COS SIE DZIEJĘ TO WIEKSZOSC JUZ NAWET DO TEGO SZPITALA NIE ZAGLĄDA TYLKO JADĄ NA SZCZECIN. ŻENADA ŻENADA ŻENADA

Pokrzywdzona

odpowiedz
05.10.2021 08:50

Pokrzywdzone to mogą być pielęgniarki. Lekarze przescigają sie kto ma mniej, czy więcej i są to pieniądze chorendalne. Pozdrawiam pokrzywdzonych.

Ricardo Balon

odpowiedz
06.10.2021 23:43

Im wiecznie mało

Ela

odpowiedz
04.10.2021 12:35

Już niebawem rządy przejmie Turek z Platformą oszustów. Zapanuje dobrobyt, a doktory będą opływać w dobrobycie.

JOANNA

04.10.2021 12:35

Słabe to!!!

Viola

odpowiedz
03.10.2021 22:35

Byłam w ZOMO byłam w ORMO teraz jestem za Platformą!!!!

Marta

03.10.2021 22:35

Zmień lekarza bo okłamuje Cię. Byłaś W ORMO byłaś w ZOMO teraz jesteś idiotką skończoną

Zen

03.10.2021 22:35

Skoro za PO To co oni robili przez 8 lat? Kasę sobie brali? Od 1989 roku olewali wszyscy dotacje służby zdrowia dzisiaj???

pajączki

03.10.2021 22:35

Zen jesteś debil? debilka?