Legionista – zlot Grup Rekonstrukcyjnych w Chełmie Gryfickim
Już w najbliższy weekend na terenie Agroturystyki Kajtur w Chełmie Gryfickim odbędzie się druga edycja zlotu Grup Rekonstrukcyjnych – Legionista 2022.
- Serdecznie zapraszamy mieszkańców i turystów do Chełma Gryfickiego. Będzie to już druga edycja zlotu, w którego trakcie prezentowany będzie sprzęt wojskowy oraz umundurowanie z różnych epok – zapowiada Jerzy Nowak z GRH „Nałęcz”.
Wydarzenie rozpocznie się w piątek i zakończy się w niedzielę w godzinach popołudniowych. Wstęp na teren zlotu będzie darmowy. Uczestniczyć w wydarzeniu będzie można od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora (z wyjątkiem niedzieli – zakończenie planowane jest na godzinę 15:00).
Zlot organizowany jest przy wsparciu Józefa Domańskiego, burmistrza Trzebiatowa, Klubu Wojskowego 7. Brygady Obrony Wybrzeża w Trzebiatowie, GRH „Nałęcz” i Agroturystyki Kajtur.
Komentarze (7)
Poznaj opinie mieszkańców.
Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Piotr
odpowiedzPamiętam pana Nowaka jak pracował w Technic Industry, temu panu podziękujemy już teraz.
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
nikt
odpowiedzNowak i jego świta. Ciekawe jak tam przetargi w Klubie Wojskowym
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Ty
Zazdrosny
Agnes
Faktycznie pan Nikt
Mariusz W.
odpowiedzZamiast tworzyć miejsca pracy, sprowadzać inwestorów do tworzenia fabryk to bawimy się w jakieś przebieranki jak pan Nowak i malujemy ściany po całym mieście a póżniej się dziwimy że ludzie wyjedżają z Trzebiatowa jak nie ma pracy.
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Jerzy
odpowiedzBrawo Trzebiatów. W Gryficach to tylko biją pianę zza klawiatury. Czynów nie widać. Gdzie mural Gryficzanie? Trzebiatów bije was na głowę jak w średniowieczu ha ha ha ha ha ha
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Kazik
odpowiedzCzy ktoś pamięta że w dniu 14 czerwca obchodzony jest Dzień Rocznicy Pierwszego Transportu Więźniów do Auschwitz – świętem upamiętniającym ofiary nazistowskich obozów koncentracyjnych Polskich więźniów? Grupa przywieziona z Tarnowa liczyła 728 osób i składała się głównie z polskich żołnierzy walczących w kampanii wrześniowej, harcerzy, gimnazjalistów, studentów, powstańców śląskich i innych więźniów politycznych. Data przybycia pierwszego masowego transportu uznana została za początek działalności obozu (wcześniej przebywała w nim jedynie grupa niemieckich więźniów kryminalnych, którzy mieli pełnić funkcje nadzorcze). W ramach kompleksu KL Auschwitz w czasie II wojny światowej działały trzy obozy: Auschwitz I, Auschwitz II – Birkenau, który stał się głównym miejscem masowej eksterminacji więźniów i Monowitz, pełniący funkcję obozu pracy. Kompleks KL Auschwitz powstał na terenach anektowanych przez III Rzeszę.
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!