Laureaci wyłonieni...

2021-03-22 12:21
Redakcja
2021-03-22 12:21

W Gryfickim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych oraz 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół średnich z powiatu gryfickiego.

ZDJĘCIE 1 z 15

W piątkowe popołudnie, 19 marca br. Gryficki Dom Kultury gościł recytatorów biorących udział w powiatowych eliminacjach Małego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych oraz 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół średnich z powiatu gryfickiego.

Konkurs odbywa się w ramach przeglądów amatorskiego ruchu artystycznego i jest organizowany w drodze wielostopniowych przeglądów, od środowiskowych (szkolnych), poprzez miejsko-gminne, rejonowe do stopnia wojewódzkiego, w przypadku OKRu do finału ogólnopolskiego.

Celem konkursu jest rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich i interpretacyjnych, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa i poznawanie literatury wśród dzieci i młodzieży.

W Małym Konkursie Recytatorskim, przeprowadzonym w trzech kategoriach wiekowych   (kl. I – III, IV – VI i VII – VIII) uczestniczyło 8 recytatorek.

 

Komisja konkursowa w składzie: Sandra Lis – Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Aleksandra Nieszporek – instruktor GDK i Róża Szuster (GDK), po wysłuchaniu wszystkich uczestniczek przyznała wyróżnienia miejscowe:

- Karinie Kędroń (Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie)

- Zuzannie Porębskiej (Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzebiatowie)

- Martynie Pawlak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzebiatowie)

Wyróżnienie – kwalifikację do eliminacji wojewódzkich otrzymała NADIA KAYSER (Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebiatowie).

 

W Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim wzięło udział 6 wykonawców w turniejach:

Wywiedzione ze Słowa, Teatrów Jednego Aktora i Turnieju Recytatorskim.

Komisja wyróżniła kwalifikacją do przeglądu wojewódzkiego

- w Turnieju Recytatorskim MARTYNĘ MIELNICZUK (Zespół Szkół w Trzebiatowie),

- w Turnieju Teatrów Jednego Aktora PAULINĘ KRUZĘ (Zespół Szkół w Gryficach)

Pzegląd wojewódzki Małego Konkursu Recytatorskiego został zaplanowany w dniach 08 – 10 maja, eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w terminie do 20 maja br.  w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

źródło: GDK

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!