Łącki zapytał o negatywne telefony do TVP Info. Ziemiec: „Nie wiem, czy były”

2021-02-16 15:07
Redakcja
2021-02-16 15:07

Artur Łącki był gościem weekendowego programu „Minęła 20”. Poseł PO zapytany przez prowadzącego o „atak Platformy Obywatelskiej na wolność słowa” najpierw powiedział Krzysztofowi Ziemcowi, jaka czeka go przyszłość po likwidacji stacji. Następnie zadał prowadzącemu program bardzo niewygodne pytanie.

Źródło: tvp.info ("Minęła 20" 16.02.21)

Poseł Platformy Obywatelskiej był jednym z gości niedzielnego wydania programu „Minęła 20”. Wśród poruszanych tematów była zainicjowana przez PO akcja zbierania podpisów pod projektem ustawy, która zakłada likwidację abonamentu RTV oraz stacji TVP Info. 

Jak przytacza Wirtualna Polska, w kontekście „ataku Platformy Obywatelskiej na wolność słowa” prowadzący program Krzysztof Ziemiec stwierdził że, sprzeciwianie się ograniczaniu wolności mediów, przy jednoczesnej chęci zlikwidowania stacji, ukazuje pewną sprzeczność.

- Nie pytam o to w tym kontekście, że ja tu pracuję czy moi koledzy. Pytam w interesie naszych widzów, którzy w ramach naszej akcji dzwonią do nas od piątku i proszą, błagając wręcz: "Nie róbcie niczego złego, chcemy mieć kanał TVP Info w swoich domach". Jaka zatem jest tu logika Platformy Obywatelskiej? - pytał prowadzący „Minęła 20”.

W odpowiedzi Ziemiec usłyszał od Łąckiego jaka czeka go przyszłość. - Panie redaktorze, żeby pana uspokoić. Porozmawiałem już z kolegami i doszliśmy do wniosku, że jak zlikwidujemy TVP Info, to pan i tak zostanie w telewizjimówił poseł Platformy Obywatelskiej.

Gospodarz programu usłyszał też jaka czeka na niego kara. - Będzie pan musiał 1000 razy napisać słynną maksymę Voltaire'a "Nie zgadzam się z twoimi poglądami, ale oddam życie za to, abyś mógł je głosić" kontynuował Artur Łącki.

W odpowiedzi Ziemiec podziękował posłowi za łaskawość. Podkreślił zarazem, że szanuje cudze opinie i zawsze stara się, aby goście jego programu mogli wyrazić swoje opinie.

Na tych słowach poseł nie skończył jednak swojej wypowiedzi. W dalszej jej części Łącki skomentował akcję uruchomienia przez TVP specjalnej infolinii, dla wszystkich tych, którzy chcą wyrazić swój sprzeciw wobec planów likwidacji TVP Info. Kilka takich telefonów od widzów wyemitowały w sobotę „Wiadomości”.

- Utworzyliście numer telefonu, na który dzwonią ludzie, mówiący, że kanał TVP Info nie może być zlikwidowany. Panie redaktorze, ja nie słyszałem tych telefonów. Ale dam sobie rękę obciąć, że były też krytyczne słowa. Dlaczego ich nie puściliście?pytał poseł PO. - Nie usłyszałem ich ani w "Teleexpressie", ani w "Panoramie", ani w TVP1. Nie puściliście ich ani razudodając zarazem.

W odpowiedzi wyraźnie zmieszany Ziemiec stwierdził, że nie ma wiedzy, czy były jakieś nieprzychylne komentarze. - Siłą rzeczy temat skupił tych, którym zależy na tym, aby kanał istniałpowiedział prowadzący „Minęła 20”.

Kontynuując, Łącki wyliczał powody, dla których w jego opinii TVP Info powinno przestać istnieć. Tu wskazał brak pluralizmu, czy „pokazywanie poglądów jednego człowieka”.

Komentarze (11)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Dan

odpowiedz
16.02.2021 18:07

ĄckiPOrtal24 już nie ma o czym pisać , tylko o Ąckim, Ąckim, Ąckim. Zlikwidować TVP Info, CBA, IPN ..... Wtedy dla POpaprańców będzie pole do POpisu. Oni nie mają programu, nie mają poglądów, niczego nie mają oprócz chęci posiadania władzy i życia na koszt podatnika. Chcieliby, żeby w Polsce wszystko było niemieckie, a Polacy podczas ich panowania zbierali szparagi, podcierali d...... niemieckim emerytom itd itd itd. Ącki, skończ waść, wstydu oszczędź!!!

lit

odpowiedz
16.02.2021 20:13

POwcy tylko jątrzą. Bandyci ukradli OFE i podnieśli wiek emerytalny do 67 lat. Nigdy więcej na lewacką bandę.

mara

odpowiedz
16.02.2021 19:06

Czy w tym portalu istnieje tylko Łącki , PO rządziła 8 lat to mogli zlikwidować ale jak im służyła to była dobra, bez TVN24 PO dawno by już nie było, tą partią rządzi TVN24. PIS wygrał wybory w 2015 bez swojej telewizji bo mieli program który realizują, nie zawsze im wszystko wychodzi lub wolniej to realizują, ale ludzie dali im szansę nawet 2-krotnie. PO zawsze i tylko OBIECYWAŁA i nigdy nie dotrzymywała obietnic chyba że trzeba było podnieść podatki bo PINIĘDZY NIE MA I NIE BĘDZIE, partia bez charakteru i programu, ciągle się chwieje, bez kręgosłupa, podczepia się pod wszystko byle by zdobyć głosy i wszystko neguje co robi PIS. Opozycja powinna wspomagać rząd by pobrać podatki od gigantów medialnych i internetowych dla dobra POLSKI, a później mogła by się chwalić że pomogła zdobyć pieniądze od tych co traktują POLSKĘ jak dojną krowę, ale tvn również należy do tych gigantów bo właściciel jest rusek który płaci podatki w USA a dla amerykanów podatki płacone w USA są najważniejsze bo oni w dupie mają wolność słowa liczy się tylko kasa

andrzej

odpowiedz
16.02.2021 18:17

Jestem ciekaw- co by się stało gdyby normalny człowiek nie popierający PO zabronił zakłamanemu Łąckiemu pokazywać się w naszym powiecie.Tym bardziej że zachowuje się jak BUC.- który uważa że tylko jego poglądy są słuszne- ZAPOMINAJĄC O PODSTAWACH DEMOKRACJI.

Wacek

odpowiedz
16.02.2021 15:55

Ja tez wskaże brak pluralizmu, i „pokazywanie poglądów jednego człowieka” - lecz w tym co pokazuje TVN , które lubi na wskroś szorstki i pouczający głos Tuska, który jakoś nie może do tej pory odnaleźć się i wynajął razem z TVN niejakiego Hołownie - który gada podobnie jak Palikot i Petru po to by wywracać do górny nogami kraj , który funkcjonuje lepiej niż za czasów PO.

Adam

odpowiedz
16.02.2021 16:03

wstydzę się że on jest od nas, i to jest mało powiedziane !

Fredek

odpowiedz
16.02.2021 16:59

Prędzej zostanie zlikwidowana złodziejska partia PO z Łąckim na czele, niż telewizja TVPinfo. Oglądałem ten program. Nie widziałem zmieszania u Ziemca, za to masę krętactw i głupot z otworu gębowego Łąckiego- pupila "superportalu".

David

odpowiedz
16.02.2021 17:37

Pluralizmu to ja raczej w Superportalu nie widzę. Na zmianę geszefciarz Łącki i jego wydumane story, lub krzywousty Rzepa. Opamiętajcie się, lub oficjalnie zmieńcie nazwę portalu na tytuł, który waszym totalnym mocodawcom pasuje. Dlatego też musi być info, które tak bardzo Łąckiemu nie pasi.

Ącky

odpowiedz
16.02.2021 17:21

Pszestan piērdolyč pane ącky

Koleś

16.02.2021 17:21

Oj wy pisowskie pojeby

lit

odpowiedz
16.02.2021 20:13

POwcy tylko jątrzą. Bandyci ukradli OFE i podnieśli wiek emerytalny do 67 lat. Nigdy więcej na lewacką bandę.