Kwarantanna. Zmiany zasad dla podróżujących

2021-03-29 15:59
Redakcja
2021-03-29 15:59

Obowiązkowa kwarantanna dla przybywających ze strefy Schengen. Izolacja nie będzie obowiązywała w przypadku przedstawienia negatywnego testu.

Fot. Shutterstock

Rząd zdecydował o ujednoliceniu i zmodyfikowaniu zasad dotyczących kwarantanny. Chodzi zarówno o transport drogą lądową, jak i lotniczy.

- Zasady są dwojakiego rodzaju. Dla podróżnych ze strefy Schengen obowiązkowa jest kwarantanna, ale będzie z niej zwalniało okazanie negatywnego testu na koronawirusa maksymalnie sprzed 48 godzin - poinformował wiceminister transportu Marcin Horała.W przypadku strefy non-Schengen nie będzie takiej możliwości. Wszyscy podróżni przybywający do Polski z krajów nienależących do strefy Schengen, nawet jeżeli pokażą jakiś test i tak wszyscy dostaną decyzję o kwarantannie - dodał Horała.

Każda osoba z tych dwóch grup, jeśli przeprowadzi test już w Polsce. Jeżeli uzyska wynik negatywny, kwarantanna zostanie zdjęta.

Kontrole na lądowych granicach Polski będą wyglądały jak na granicy z Czechami i Słowacją. - Nie ma standardowej kontroli, ale będą na granicach patrole, które sprawdzą, czy przekraczający granice spełniają wymogi i posiadają aktualny test - zapowiedział biorący udział w konferencji Piotr Mueller.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

jarek

odpowiedz
29.03.2021 18:52

nie ma nigdzie info gdzie taki test bedzie mozna juz w PL zrobic i za ile