Ktoś zniszczył boisko, gdzie trenują strażacy. Druhowie nie kryją złości

2024-05-31 13:11
Karol Szumny
2024-05-31 13:11

Ktoś urządził sobie rajd po boisku w Ościęcinie (gmina Gryfice). Druhowie z lokalnej OSP, którzy poinformowali o tym zdarzeniu na swojej stronie na Facebooku, nie kryją złości z tego tytułu. „Jest to miejsce, gdzie trenujemy do zawodów” – podkreśla w rozmowie z reporterem SUPERPORTALU24 Marek Farmuz, prezes OSP Ościęcin.

Ktoś zniszczył boisko w Ościęcinie // fot. OSP Ościęcin Facebook

O zdarzeniu druhowie OSP Ościęcin poinformowali w ubiegłą środę na Facebooku. Na załączonych zdjęciach widzimy ślady pojazdu.

- Ktoś wjechał na boisko i zrobił sobie rajd – mówi w rozmowie z naszą redakcją Marek Farmuz, prezes OSP Ościęcin. – Będziemy musieli chyba sobie kupić łańcuch i odgrodzić ten teren, żeby nikt tam nie wjeżdżał – zaznacza strażak, nie kryjąc niezadowolenia.

Jak dodaje prezes, to nie pierwszy raz, kiedy druhowie muszą wyrównywać teren boiska. Jakiś czas temu walczyli także z ryjącymi dzikami. Nierówny teren stwarza zagrożenie dla trenujących tam strażaków, zarówno tych młodszych, jak i starszych.

- Jest to miejsce, gdzie trenujemy do zawodów sportowo-pożarniczych. Ten teren musi być równy, żeby było bezpiecznie – podkreśla Marek Farmuz i apeluje, aby zaprzestać tego typu szkodliwych działań.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!