Kto otrzyma szczepionkę jako pierwszy?

2020-11-12 21:32
Karol Szumny
2020-11-12 21:32

W opublikowanym w czwartek filmie premier Mateusz Morawiecki odniósł się także do tematu szczepień na koronawirusa. Szef rządu zapowiedział, kto otrzyma ją jako pierwszy.

- Dziś na spotkaniu z radą medyczną, w gronie najlepszych specjalistów w Polsce, rozmawialiśmy o tym, kiedy i w jaki sposób dostarczyć szczepionkę wszystkim Polakom – mówił premier.

Czy szczepienia będą dobrowolne? Premier odpowiedział.

- Ustaliliśmy, że szczepienia będą w pełni dobrowolne, a jednocześnie powszechnie dostępne. W pierwszej kolejności szczepionkę otrzymają ci, którzy są najbardziej zagrożeni: seniorzy, osoby z przewlekłymi chorobami, a także służby medyczne. Także w tej najbliższej kolejności udostępnimy ją personelowi medycznemu, naszym wspaniałym lekarzom i pielęgniarkom oraz wszystkim, którzy będą na to zdecydowani.

„Dziś mamy szczepionkę na wyciągnięcie ręki”

- To będzie ogromne przedsięwzięcie logistyczne. Jesteśmy cały czas w kontakcie z przedstawicielami producenta pierwszej szczepionki na koronawirusa firmy Pfizer i wiemy dokładnie, czego potrzeba, by przechowywać i dystrybuować ten niezwykle cenny preparat. Zabiegamy o jak największe i jak najszybsze dostawy. Rozmawiamy też z innymi firmami farmaceutycznymi, które są na dobrej drodze przygotowania kolejnych rozwiązań. Jeszcze wczoraj szczepionka wydawała się odległą nadzieją. Dziś mamy ją na wyciągnięcie ręki, a w przyszłym roku, mam nadzieję, że na początku stanie się ona tą bronią, która pozwoli nam ostatecznie pokonać wirusa i wrócić do normalności. Polska jest gotowa na ten kontrofensywę.

- Pamiętajmy jednak – zanim szczepionka do nas dotrze, czeka nas jeszcze co najmniej długich kilkanaście tygodni, kilka miesięcy, w których możemy polegać przede wszystkim na sobie nawzajem. Niech dobre wieści z tego tygodnia będą dla nas najlepszą motywacją. Bądźmy dla siebie szczególnie dobrze i wyrozumiali. Głęboko wierzę w to, że uśmiechy na twarzach naszych dzieci biegnących do szkoły, zobaczymy w niedługim czasie.

Komentarze (6)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Gra54

odpowiedz
13.11.2020 05:56

Uważam że jako pierwsi powinni się zaszczepić nasi rządzący. Przecież mają tyle spotkań i kontaktów. A reszta , ? Tak , niech każdy decyduje sam za siebie.

ela

13.11.2020 05:56

Gra54,czy rządzący powiedzieli, ze szczepienia są obowiązkowe? To sprawa indywidualna każdego z nas i kto będzie chciał to się zaszczepi, proste. Prawda jest taka, że co by rządzący nie zrobili to dla ciebie i tobie podobnych będzie źle. Jest szczepionka - źle, nie ma szczepionki - źle a wszystko po to aby walić w rządzących jak w bęben. Jesteście zwyczajnie żałośni.

GRAFF

odpowiedz
13.11.2020 06:34

A DZIAŁANIA UBOCZNE ??? SAM SIĘ NARPIERW ZASZCZEP TO ZOBACZYMY

Lala laleczka

odpowiedz
13.11.2020 07:25

A po szczepiącce albo padną jak kawki , albo pochoruja się gorzej .A wy jak sądzicie????

P

13.11.2020 07:25

A ja sądzę że edukację medyczną skończyłeś na etapie ósmej klasy szkoły podstawowej

13.11.2020 07:16

Jak zwykle huraoptymizm i na końcu wielkie g.... Prawdziwie po polsku👅