Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga wypowiedział się na temat wizyty duszpasterskiej

2020-12-09 20:52
Adam Litwinowicz
2020-12-09 20:52

W związku z tradycyjną w Okresie Bożego Narodzenia wizytą duszpasterską, Ksiądz Arcybiskupa Metropolita przekazał księżom pracującym w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wskazania i zalecenia obowiązujące w czasie epidemii.

1.
W związku z ograniczeniami związanymi z epidemią, co najmniej dopóki trwa w danym miejscu tzw. strefa czerwona, wizyta duszpasterska jest przeniesiona na inny termin, w zależności od stanu bieżącej sytuacji epidemicznej. W rzeczywistości należy przygotować się na przechodzenie już od tego roku na formułę wizyty duszpasterskiej bardziej indywidualnej i rozciągniętej na cały rok, która w obecnym, nadzwyczajnym roku powinna się odbywać po wcześniejszym odpowiednim wytłumaczeniu i przygotowaniu do tego parafian, jeśli warunki epidemiczne będą na to pozwalały.

2.
Aby w tradycyjnym okresie Bożego Narodzenia udzielić błogosławieństwa kapłańskiego poszczególnym rodzinom i domom, można w kolejne dni zapraszać wiernych na Mszę Świętą o błogosławieństwo dla rodzin i domów np. wg tradycyjnego planu wizyty duszpasterskiej. Podczas wspomnianych Mszy Świętych można także poświęcać wodę i zachęcić wiernych, aby po powrocie do domów w ramach rodzinnej modlitwy, odprawili krótki, rodzinny obrzęd i pokropili obecnych oraz całe mieszkanie wodą święconą wg wcześniej przygotowanej formuły.

3.
Wszelkie inicjatywy lokalne przeżywania wizyty duszpasterskiej w czasie pandemii mogą być rozważane jedynie z zachowaniem aktualnych przepisów sanitarnych i z odpowiednim wcześniejszym przygotowaniem wiernych oraz z uszanowaniem ich wrażliwości.
Szczecgółowe rozwiązania duszpasterze przekażą wiernym w ogłoszeniach parafialnych.
 
źródło: kuria.pl

Komentarze (6)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Maryśka

odpowiedz
12.12.2020 22:00

I w następnym roku też!!!

Rychu

odpowiedz
10.12.2020 17:35

Darujcie sobie w tym roku te szopke. Nie zebrajcie, zostawcie mieszkancow w spokoju...

Maryśka

odpowiedz
12.12.2020 18:35

Ja w tym roku nie mam zamiaru nikogo wpuszczać a kościoły też powinny byc teraz zamknięte ,pomodlic mozna sie w domu!!!

EWa

12.12.2020 18:35

a ja przyjmę i co?

kucharz

odpowiedz
13.01.2021 17:55

mallo im,ludzie modla sie w duchu poswojemu.ile juz osob odeszlo w ciagu pol roku