Kryminalni z Gryfic zatrzymali 47-latkę, która oszukiwała seniorów

2024-02-02 12:41
Karol Szumny
2024-02-02 12:41

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gryficach przy udziale policjantów KWP w Łodzi i KWP w Szczecinie zatrzymali 47-letnią mieszkankę Łodzi, która okradała seniorów na terenie województwa zachodniopomorskiego i innych województw na terenie Polski.

47-letnia kobieta usłyszała 4 zarzuty w warunkach recydywy tj. 3 zarzuty dokonania kradzieży szczególnie zuchwałej oraz 1 zarzut usiłowania dokonania kradzieży szczególnie zuchwałej – wszystko na szkodę osób starszych, a następnie trafiła do aresztu na 3 miesiące. Za te przestępstwa grozi jej do 12 lat więzienia.

Przypomnijmy, że sprawa ma swój początek dniu 23 sierpniu 2023 r., kiedy w godzinach rannych do jednego z mieszkań w Gryficach, w którym mieszkało starsze małżeństwo, przyszła kobieta, podając się za pracownika firmy ubezpieczeniowej. Po wejściu do mieszkania pod pretekstem podpisania umowy ubezpieczeniowej, wykorzystując nieuwagę i wiek pokrzywdzonej 91-letniej mieszkanki Gryfic, fałszywa pracownica firmy ubezpieczeniowej dokonała kradzieży pieniędzy w kwocie 6 000 złotych, a następnie uciekła z mieszkania.

Kryminalni z Gryfic niezwłocznie zajęli się tą sprawą. Jak ustalono do podobnych przestępstw popełnionych na szkodę osób starszych doszło m.in. na terenie naszego województwa oraz województwa łódzkiego.

Scenariusz zawsze był ten sam, a sprawca działał pod legendą podając się za pracownika firmy ubezpieczeniowej, służby zdrowia, czy pracownika ZUS, typując wcześniej głównie osoby starsze.

Łupem w tym przestępczym procederze padały głównie oszczędności i biżuteria. Wartość strat na szkodę ustalonych do tej pokrzywdzonych wyniosła 19 000 zł.

W wyniku prowadzonych ustaleń i wnikliwych czynności, w tym analizy zdarzeń na terenie województwa i całego kraju, jak również analizy materiałów dowodowych zebranych w innych sprawach, w tym również nie rozwiązanych o podobnym charakterze, kryminalni z Gryfic ustalili i w dniu 15 stycznia br. przy udziale funkcjonariuszy KWP w Łodzi i KWP w Szczecinie zatrzymali w jednym z mieszkań w Łodzi 47-letnią kobietę.

Po przewiezieniu kobiety do Gryfic funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gryficach przedstawili zatrzymanej 4 zarzuty tj. 3 zarzuty dokonania kradzieży szczególnie zuchwałej oraz 1 zarzut usiłowania dokonania kradzieży szczególnie zuchwałej na szkodę osób starszych w warunkach powrotu do przestępstwa.

Jak ustalono 47-latka była w przeszłości karana za podobne przestępstwa i odbyła karę 4 lat pozbawianie wolności.


źródło: Policja Zachodniopomorska

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!