Kosztowny off-road. Leśnicy walczą z rajdowcami

2020-09-15 11:50
Katarzyna Adamiak
2020-09-15 11:50

Pięć pouczeń i sześć grzywien - taki był finał akcji przeprowadzonej przez Straż Leśną. Celem byli kierowcy nielegalnie jeżdżący po lasach.

ZDJĘCIE 1 z 4

W minioną sobotę 12 września na terenie Nadleśnictwa Gryfice podjęto działania przeciwko kierującym samochodami terenowymi, motocyklami crossowymi i quadami.

W wyniku przeprowadzonych działań Strażnicy Leśni udzielili 5 pouczeń i nałożyli 6 grzywien w postaci mandatu karnego.
- Tereny Lasów Państwowych są atrakcyjne dla miłośników jazdy w terenie, którzy nie zauważają przy tym,że mogą niszczyć uprawy leśne, ostoje zwierzyny, czy drogi pożarowe. Stwarzają także zagrożenie dla osób spacerujących po lasach, zbierających grzyby. Apelujemy o rozsądne korzystanie z lasu z poszanowaniem naszego wspólnego dobra – przekazuje Renata Pietrzak z Nadleśnictwa Gryfice.

Jazda po lesie jest wykroczeniem podlegającym karze na mocy dwóch ustaw o lasach art.29 i kodeksu wykroczeń.

Komentarze (10)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

KUCHARZ

odpowiedz
19.01.2021 08:55

JESTEM MYSLIWYM I CO WIDZE W NASZYCH LASACH ?STARAMY SIE DBAMY ,O SRODOWISKO,ZWIERZYNE, CZYSTOSC!!!PO CO ?BO TO LUBIIMY I CHCEMY CZYSTOSCI I SPOKOJU W NASZYCH LASACH.A TYCH CHAMOW KARAC .SAD POWINIEN NAKLADAC KARY NIE FINANSOWE TYKO POPRZES PRACE NA RZECZ NADLESNICTWA,BO; HULIGAN;I WYMIJAJA SIE OD PLATNOSCI.NIECH ZOBACZA JAKA TO CIEZKA PRACA.!!!!!!!!!!!!!!!!!

Topm

odpowiedz
15.09.2020 23:13

Wyciac lasyi nie bedzie problemu, Wyciąć idiotów nie szanujących prawa, Wyciąć idiotów nie znajocych prawa.

Beata

odpowiedz
17.09.2020 12:39

Wszystko się zgadza , bawcie się , szalejcie, realizujcie zwoje pasje , ale bez przesady ... las wygląda jak jedno wielkie bagno i wysypisko śmieci które zostają nikogo już nie interesują . Organizatorzy są za to odpowiedzialni za porządek i ład więc w swoich postach zamieście informację o posprzątaniu w ramach waszej Idei ,ale skoro sami macie taki to jaki przykład dawać innym? Nasuwa się pytanie komu teraz zaczęło to przeszkadzać ? Tyle poprzednich off-road jeszcze do dziś śmieci i drogi rozjeżdżone ? a tu Taka obława :) Czyżby bieg Nałęcza zwrócił uwagę kogoś i stąd takie zainteresowanie ? A tak na marginesie off-road jest tam na co dzień i nikomu to nie wadzi . A tym co się to nie podoba najzwyczajniej się boja o tym mówić .

Krzysztof

odpowiedz
15.09.2020 17:11

Szkoda ze nikt nie szuka jakiś kompromisów tylko same zakazy. Można by wydzielić jakiś atrakcyjny pod względem offrodowym teren i problem by się rozwiązał. W Końcu państwowe to znaczymy nasze wspólne a nie rządu.

Off Road

odpowiedz
15.09.2020 21:05

Najlepiej zabronić wszystkiego i karac karac za wszystko ,to jest teraz na pierwszym miejscu ,niedlugo za samo odychanie bedziecie karani ,ktos tu napisal zlomowac takie samochody bo widocznie nie wie ile kosztuje zrobienie takiego auta ,a po zatym to jest pasja ,ale w naszym kraju nie mozna miec zadnej pasji ,mlodziesz organizuje jakies zloty spoty to zaraz jest policaja a co za tym idzie mandaty tak samo jest w ty przypadku ,nie jestem za tym by niszczyc las bo wiekszosc tego nie robi a najlepiej jak by udzielali kometarzy ci ktorzy cos wiedza na ten temat a nie.pierwszy lepszy kowalski ktory przez cale zycie potrafi tylko krytykowac

Paweł

15.09.2020 21:05

Dokładnie, powinny lasy państwowe wyznaczyć jakieś trasy. U nas w Pogorzelicy do lasu nie wjedziesz bo zniszczysz. A pod rurę gazową wycieli tyle drzew że się nie mogłem odnaleźć. Na plażę też nie wjedziesz ale traktory, koparki, straż graniczna, policja, mogą? Jest znak zakaz ruchu więc chyba wszystkich obowiązuje tak samo skoro brak wykluczeń.

Beata

15.09.2020 21:05

nikt niczego nie zabrania .. są trasy wyznaczone to szalejcie ... i sprzątajcie po sobie te śmieci ..A krytyka jest dobra bo pokazuję że coś jest nie Hallo ..

15.09.2020 12:29

Wyciac lasyi nie bedzie problemu

Jan

15.09.2020 12:29

wyciąć idiotów nie szanujących prawa

Kierowca

15.09.2020 12:29

Wszystkie tego typu pojazdy na złom. Też nie będzie problemu.