Koronawirus w Polsce. Zamknięte szkoły, przedszkola i żłobki!

2020-03-11 10:17
Katarzyna Adamiak
2020-03-11 10:17

Od poniedziałku wszystkie uczelnie, szkoły, żłobki, przedszkola i kluby dla dzieci zostaną zamknięte.

Wszystkie placówki oświatowe zostaną zamknięte od poniedziałku 16 marca. Do piątku 13 marca szkoły będą prowadzić funkcję opiekuńczą. To po to, aby rodzice mieli czas na zorganizowanie opieki dzieciom.

- Od jutra te placówki będą niedostępne dla procesu edukacyjnego, jednak ze względu na to, że niektórym rodzicom może być trudno zorganizować opiekę tak szybko, z dnia na dzień, to jutro i w piątek placówki będą otwarte. W klasach nauczyciele będą mogli pilnować dzieci, po to, by umożliwić logistykę, od strony praktycznej zorganizowanie opieki nad dziećmi – mówił po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego premier Mateusz Morawiecki.

- Uznaliśmy, że to ten moment, kiedy decyzja ta powinna zapaść. Decyzja ta ma ograniczyć ewentualne przenoszenie wirusa – poinformował minister edukacji Dariusz Piontkowski. Minister dodał, że przedszkola i szkoły podstawowe, będą mogły pozostać otwarte, aby zapewniać opiekę najmłodszym uczniom. Powiedział również, że decyzja rządu nie wpłynie na termin zakończenia roku szkolengo i przeprowadzenia egzaminów maturalnych. 

Placówki edukacyjne pozostaną zamknięte do 25 marca br. 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!