Koronawirus: Urzędy i instytucje apelują o ograniczenie wizyt!

2020-03-13 13:13
Katarzyna Adamiak
2020-03-13 13:13

Urzędy w powiecie gryfickim, apelują do petentów, aby ci zaniechali osobistego załatwiania spraw. Ograniczenia wprowadziły też inne instytucje. Ośrodki kultury i sportu są albo będą zamknięte. 

O zmniejszenie ilości wizyt w urzędach apelują włodarze gmin i starostwo w powiecie gryfickim. W ważnych sprawach zachęcają do kontaktu telefonicznego, poprzez e-mail, lub e-PUAP. Urzędy rekomendują też, aby wszelkich wpłat dokonywać bezpośrednio na konto bankowe.

Gmina Brojce jest jedyną w powiecie gryfickim, która do odwołania wstrzymała bezpośrednią obsługę klienta. Urząd ograniczył kontakt z petentami do formy telefonicznej, elektronicznej i listowej.

W Gryficach zamknięty został Gryficki Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna, a od dziś również Gryf Arena. Od soboty zamknięta będzie także gryficka pływalnia.

Centrum Rozrywki Rodzinnej „Kapitol” zamknęło kino, kręgielnię i odwołało dyskoteki. Restauracja i pub pozostają otwarte.

W związku z zagrożeniem koronawirusem w gminie Trzebiatów swoją działalność zawiesił Trzebiatowski Ośrodek Kultury. Nieczynne jest też Mrzeżyńskie Centrum Sportu. Z kolei trzebiatowski ZWIK wstrzymał bezpośrednią obsługę klientów.

W gminie Rewal swoją działalność zawiesiło Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu. Spółka Wodociągi Rewal wstrzymała obsługę klientów. Zamknięty jest też PSZOK. Wszystkie sprawy można załatwić formą telefoniczną lub mailową. 

Na terenie gminy Płoty odwołane zostały zajęcia prowadzone przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Dotyczy to hali Rega Arena, Domu Kultury oraz świetlic wiejskich.

Także Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg Powiatowych Starostwa Powiatowego w Gryficach oraz Zarząd Dróg Powiatowych w Gryficach nie obsługują bezpośrednio klientów. Sprawy można załatwić formą telefoniczną lub mailową.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie od 16 marca br. odwołuje wizyty do specjalistów (poza sytuacjami wyjątkowymi). Pozostali klienci proszeni są o kontakt telefoniczny lub mailowy. 

O ograniczenie wizyt do niezbędnego minimum apeluje również kierownik Placówki Terenowej KRUS w Gryficach. W celu załatwienia spraw petenci proszeni są o kontakt: telefoniczny, listowny, lub mailowy. 

Do 27 marca należy się też wstrzymać z wizytami w Urzędzie Skarbowym. Ich pracownicy proponują, aby korzystać z elektronicznych form rozliczeń, a w razie pytań i wątpliwości, kontaktować się z urzędnikami telefonicznie oraz poprzez e-PUAP.

Zmiany wprowadza także Sąd Rejonowy w Gryficach, w którym do końca marca br. odwołane zostały wszystkie rozprawy i posiedzenia sądu oraz inne czynności prowadzone z udziałem stron, zarówno w budynku sądu, jak i poza budynkiem.

Od dziś 16.03. gryficki szpital Medicam wstrzymał wszystkie planowe przyjęcia pacjentów do oddziałów szpitalnych, włącznie ze wstrzymaniem wykonywania świadczeń w ramach rehabilitacji ogólnoustrojowej w oddziale dziennym i rozpoczynania nowych cykli rehabilitacji ambulatoryjnej (pacjenci w trakcie rehabilitacji ambulatoryjnej będą mieli dokończone cykle).

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!