Konserwator zabytków nieugięta! Mural z gryfem nie powstanie?

2022-07-06 14:50
Karol Szumny
2022-07-06 14:50

Kolejne kroki – prośby, petycje, inna grafika – w żaden sposób nie wpływają na konserwator zabytków. Mimo chęci i wspólnego działania mieszkańców, wciąż nie ma zgody na namalowanie muralu z gryfem. Co dalej?

Ściana przy ulicy Sienkiewicza

Mural z gryfem przy ulicy Sienkiewicza miał być czwartym tego typu malowidłem w Trzebiatowie. Piąty natomiast – znajdujący się przy ulicy Głębokiej – upamiętniłby zaślubiny z morzem. Obecnie jednak trudno o jakiekolwiek malowidło w Trzebiatowie, gdyż konserwator zabytków nie zezwoliła na realizację tego planu.

Czytaj więcej: Konserwator zabytków nie chce murali w Trzebiatowie? Mieszkańcy szykują petycję!

Mieszkańcom Trzebiatowa udało się zebrać ponad 500 podpisów! Jak się jednak okazało, nie był to wystarczający argument. Zgody wciąż brak.

- W rozmowie z burmistrzem konserwator zabytków przekazała, że wciąż nie zgadza się, żeby mural powstał – niezależnie od liczby podpisów i zmienionej wersji gryfa. Powiedziała, że przyjmuje petycję do wiadomości, jednak pojawiły się głosy przeciwne i się z nimi zgadza mówi w rozmowie z naszą redakcją Krzysztof Wasilewski – prezes Stowarzyszenia „Nasze Miejsce”.

- Konserwator zabytków po prostu nie chce murali w starym mieście, a sypiące się ściany najwyraźniej nie przeszkadzają. Burmistrz zamierza osobiście porozmawiać z panią konserwator. Podziwiam go, że tak bardzo się w to zaangażował. Bardzo jest nam miło. Mnie osobiście męczy już ciągłe przerabianie projektów i proszenie konserwator o zgodę. Teraz pozostaje nam czekać na oficjalną decyzję na piśmie powiedział Krzysztof Wasilewski.

Zobacz również naszą sondę: Mieszkańcy chcą nowy mural. „To my tu rządzimy! Odsunąć konserwatora!”

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!