Konkurs plastyczny stowarzyszenia "Nasze Miejsce"

2021-04-08 18:10
Adam Litwinowicz
2021-04-08 18:10

W związku z planowaną akcją budowy wyjątkowego miejsca na mapie Trzebiatowa, a mianowicie kolorowych schodów nad rzeką Regą, stowarzyszenie "Nasze Miejsce" zorganizowało konkurs plastyczny dla każdego.

"Nasza Eko-Rega" to tytuł konkursu plastycznego, który jest elementem inicjatywy stowarzyszenia. Prace konkursowe powinny przede wszystkim nawiązywać do tematu Konkursu, uwzględniając problemy ekologiczne i walory przyrodnicze rzeki Regi-zaznaczają organizatorzy. Technika wykonania prac jest dowolna (rysunek, makieta, kolaż...). Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu ochrony środowiska w obszarze ochrony wód, z uwzględnieniem walorów turystycznych rzeki płynącej przez nasze miasto. Chcemy przyczynić się do rozwijania postaw ekologicznych wobec środowiska naturalnego, w tym zdolności plastycznych oraz kreatywności w połączeniu z aktywną edukacją ekologiczną. Prace mogą dotyczyć obecnego stanu rzeki lub zawierać pomysły na nowe rozwiązania proekologiczne w obrębie rzeki (Może wykorzystamy niektóre z nich w przyszłości...) - czytamy dalej.


Konkurs rozstrzygnięty będzie dla czerech kategorii:
1. klasy 1-3
2. klasy 4-8
3. szkoły ponadpodstawowe
4. dorośli

Zdjęcia prac konkursowych należy wysyłać na adres e-mail snm.konkurs@gmail.com do 14.05.2021 r.
Prace należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz kategorią, w której praca bierze udział.
Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas otwarcia wyremontowanych schodów na koniec maja. W zależności od sytuacji wyniki mogą zostać ogłoszone podczas eventu lub na stronie Trzebiatów Online.

Komentarze (8)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Xmen

odpowiedz
09.04.2021 04:46

Według mnie najlepszym i najbardziej zapamiętanym miejscem z lat szkolnych, które już nie wróci jest "śluza". Całe wakacje się tam spędzało i mało kto myślał zeby nad morze jechać bo tak zarąbiście tam było. Brakuje takiego kąpieliska w Trzebiatowie!!

Xmen

09.04.2021 04:46

Dokładnie. Od zawsze był tam zakaz kąpieli ale wiadomo jak to było kilkanaście, bądź kilkadziescia lat temu. Było tam zajedwabiście. Słońce, plaża z gorącym piaskiem. SUPER!

Sluza

09.04.2021 04:46

O ile kojarze jest tam tzw obreb ochronny i zakaz kompieli :)

Pamiętam

09.04.2021 04:46

Dałbym dużo plusów za ten komentarz ale nie tylko jeden. Byłem niedawno zobaczyć to miejsce. Wszystko ogrodzone, szkoda.

Dr.

odpowiedz
09.04.2021 20:28

A po cholere komu potrzebne takie cuda? Kupa ważniejszych żeczy w gminie do roboty a na głupoty kasę wydają!!!!!!!!!! Debilizm.

Pikio

odpowiedz
11.04.2021 07:56

Gdzie jest konserwator zabytków, pytam?

Dziadek + babcia

odpowiedz
12.04.2021 11:51

Marzy mi się tablica ogłoszeń upamiętniająca kino Morskie Oko . Kto to jeszcze pamięta , młode pokolenie pewnie nie . A sławna barierka przed kasą , której przekroczenie gwarantowało dojście do kasy . W kinie były grane same ,,cuda'' . Postawienie tablicy nie wiele kosztuje , można by nakleić na niej plakaty westernowych klasyków , upamiętniając byłe kino i podtrzymując wielki sentyment do miejsca i czasów