Konkurs plastyczny dla dzieci z terenu powiatu gryfickiego

2023-09-16 8:00
Karol Szumny
2023-09-16 8:00

Z okazji 150. rocznicy urodzin Hansa Hartiga Gminny Klub Kultury zaprasza dzieci i młodzież z powiatu gryfickiego do udziału w konkursie plastycznym.

Tematyką konkursu jest oczywiście twórczość Jubilata.

Konkurs jest skierowany do dzieci z klas 1-8 uczęszczających do szkół z terenu powiatu gryfickiego. Prace będą oceniane w trzech kategoriach:

  1. a) klasy 1 - 2;
  2. b) klasy 3 - 5;
  3. c) klasy 6 - 8.

Praca musi być wykonana na brystolu dowolną techniką płaską (pastele suche, pastele olejne, kolaż, farby wodne, farby olejne, farby plakatowe, farby temperowe, kredki drewniane, flamastry, wydzieranki, wyklejanki itd.) w formacie min. 40 x 30 cm, max. 70 x 50 cm;

W pracy wymagane jest wykorzystanie drukowanej reprodukcji dowolnego obrazu Hansa Hartiga (preferowane jest wykorzystanie obrazów z terenu gminy Karnice), którą należy przykleić do brystolu.

Konkurs ma na celu stworzenie przez dzieci prac ukazujących ich własne wyobrażenie jak mogła by wyglądać dalsza część obrazu ze zdjęcia.

Konkurs trwa do 30 września.

Regulamin oraz karta zgłoszenia pod adresem:

https://karnice-gkk-bip2.alfatv.pl/dokumenty/99

W związku z tą rocznicą Gminny Klub Kultury szykuje wydarzenie pt. "150. urodziny Hansa Hartiga". Jest to szczególna okazja, aby przybliżyć postać tego niezwykle uzdolnionego malarza, którego artystyczne i  osobiste epizody życiowe łączą się z m.in. z Karnicami i Cerkwicą.  W ramach obchodów odbędzie się spotkanie ze znawcą malarstwa naszego Jubilata, wystawa (z niemałą sensacją), gra terenowa oraz konkurs plastyczny, którego szczegóły poznamy niebawem.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!