Koniec nauki zdalnej! Uczniowie wracają do szkół

2021-05-31 6:16
Karol Szumny
2021-05-31 6:16

Po ponad siedmiu miesiącach nauki zdalnej i po dwóch tygodniach nauki hybrydowej uczniowie wracają do szkół. Od dziś lekcje będą przebiegać stacjonarnie w szkołach. Część uczniów cieszy się, że w końcu zobaczy się z rówieśnikami, inni jednak – boją się, że nauczyciele będą chcieli nadrabiać zaległości w formie pisemnej.

Ostatni dzwonek w szkolnej ławce uczniowie usłyszeli 23 października 2020 roku. Trzy dni później, w poniedziałek 26 października, wszystkie szkoły przeszły na zdalny tryb nauczania. Zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli nie było to coś nowego. W roku szkolnym 2019/2020 nauka zdalna również miała miejsce i to przez ponad trzy miesiące.

W następnym (obecnym) roku szkolnym naukę zdalną wprowadzono 26 października 2020 roku. Miała ona trwać dwa tygodnie. Scenariusz ten niekoniecznie się sprawdził, bo 8 listopada rząd ogłosił przedłużenie restrykcji, a szkoły miały zostać otwarte 29 listopada. Tak również się nie stało.

Naukę zdalną przedłużono do 23 grudnia, a zimowe ferie w całej Polsce zostały skumulowane w jeden termin. Oznaczało to, że uczniowie wrócą do szkół 18 stycznia. Uczniowie wrócili, ale nie wszyscy – wyłącznie klasy I-III szkół podstawowych. Pozostali mieli uczyć się zdalnie do końca stycznia. Tak się również nie stało.

Nauka zdalna ponownie została przedłużona – tym razem do 14 lutego, następnie do końca miesiąca, a potem o kolejne dwa tygodnie. W połowie marca rząd ogłosił lockdown, co oznaczało dalsze zamknięcie zarówno szkół, jak i gospodarki do 9 kwietnia. Wtedy również (mimo zapowiedzi ministra o otwarciu szkół po Wielkanocy) uczniowie również nie wrócili do nauki stacjonarnej – restrykcje przedłużono do 18 kwietnia, a później o kolejny tydzień. Wtedy to w końcu podano harmonogram powrotu do szkół.

Dziś, po 217 dniach nauki zdalnej, uczniowie w końcu na żywo usłyszą dzwonek wzywający na lekcje.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

nooo

odpowiedz
31.05.2021 19:44

aby do kolejnego lockdown'u... Cała budżetówka wyszczepiona *dobrowolnie*,a oni dopiero teraz szkoły otwierają...Do czasu,aż zaczną zaszczepieni chorować,ponieważ szczepionka zabija nabyte naturalnie przeciwciała i trzeba się szczepić co pół roku.To jak-wszyscy gotowi na kolejne dawki?!Sam jestem ciekawy,jak ten experyment medyczny się zakończy-serio.Sam dr Mengele by się tego nie powstydził.

31.05.2021 09:13

Nareszcie powrót do normalności, będzie mozna w towarzystwie zapalic, buchnąc a i łyknać po lekcjach.