Konferencja prasowa rządu. Koniec obostrzeń epidemicznych

2022-02-23 10:45
Redakcja
2022-02-23 10:45

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili koniec obostrzeń epidemicznych. „Kolejne kraje europejskie znoszą dzisiaj restrykcje i obostrzenia i wracają do normalności, jednocześnie cały czas zachęcając do szczepień” – mówił szef rządu.

Mateusz Morawiecki wraz z Adamem Niedzielskim ogłosili na dzisiejszej konferencji prasowej koniec obostrzeń epidemicznych. Restrykcje zostaną zniesione od 1 marca. Są jednak wyjątki.

- Od 1 marca znosimy większość obostrzeń i zostawiamy tylko te najbardziej konieczne. Ograniczamy te obostrzenia, ale nadal będzie obowiązywało m. in. noszenie maseczek w miejscach publicznych, zwłaszcza sklepach czy w komunikacji miejskiej. Utrzymujemy kwarantannę i izolację – mówił Mateusz Morawiecki.

Jedynymi obostrzeniami, które wciąż będą obowiązywać, to: izolacja i kwarantanna domowa dla współdomownika, kwarantanna przyjazdowa oraz noszenie maseczek w przestrzeniach zamkniętych.

 

 

 

Komentarze (29)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

remi

odpowiedz
23.02.2022 12:22

czyli nic się nie zmienia - jakby nie patrzeć i tak d...a z tyłu

NWO

odpowiedz
23.02.2022 13:45

Ktoś na górze powiedział koniec i jest koniec. Oby tylko nie wymyślili czegoś nowego...

NWO

23.02.2022 13:45

Taki - durniu, a kto mówi o naszym rządzie, pisząc "góra" nie mam na myśli klaunów z naszego rządu

Taki

23.02.2022 13:45

To napisz kogo masz na myśli.

Taki

23.02.2022 13:45

Uważasz że rząd ma moc sterowania pandemią? A może np pogodą też? Może powinniśmy napisać petycję żeby w wakacje w Rewalu świeciło słońce bo branża turystyczna tego chce,

Ezond

odpowiedz
23.02.2022 15:12

No to gdzie te zmiany? Co za debilizm wtórny hehe

Cbt

odpowiedz
23.02.2022 19:16

Bujaj wora Pinokio razem z tym dziadem Niedzielskim. Majtki sobie na ryj pozakładajcie i idźcie w pizdu. Je... ć PiS

Cm.

23.02.2022 19:16

Pewnie masz dobrze płatne stanowisko za dokonywanie tego typu wpisów. Ale kij ma zawsze dwa końce, obyś w przyszłości nie szukał chleba. Że stołka można spaść gdy będziesz potrzebował pracy a nikt ręki nie poda.

Do Taki

odpowiedz
28.02.2022 10:24

Proszę sobie wejść na stronę Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i naukowców oraz Amantadyna dla Polski i zapoznać się z treścią oraz apelami i dowodami naukowymi lekarzy którzy dowodzą że Amantadyna jest skuteczna.

Do Taki

28.02.2022 10:24

Czemu "szczepionka" w cudzysłowiu ponieważ to tak naprawdę jeszcze eksperyment medyczny którego badania kliniczne kończą się w 2023lub 2024 roku wszytko jest dostępne na stronach producentów tych owych szczepień na stronach rządowych proszę sobie poczytać i zobaczyc tagze co producenci wpisali w ulotkach odczynów poszczepiennych np. Zakrzepica, zapalenie miesia sercowego itp

Taki

28.02.2022 10:24

Że nad czymś są prowadzone badania kliniczne to nie znaczy że to "eksperyment". Poczytaj. A sprawdzilem w google wg badań klinicznych amatadyna nie działa: https://www.gov.pl/web/zdrowie/wyniki-badan-klinicznych-skutecznosci-amantadyny-w-leczeniu-covid-19

Kaz

odpowiedz
24.02.2022 14:36

Nic się nie zmienia. Maseczki zostają, kwarantanna jest. Mydlenie oczu. W gazecie ,,Do Rzeczy" z dnia 21-27.02.2022 jest bardzo dobra okładka - COVID-19 : JAK NAS OSZUKANO. a na stronie 14 do 18 artykuł Jerzego Korwelis - OSKARŻAM ZA PANDEMIĘ. Warto przeczytać. Fragment z artykułu - ,,Okazało się że nie leczymy. Dopracowaliśmy się w wyniku omówionych procedur kuriozum, że trzeba być zdrowym, by cię przyjął lekarz. Za to Polska ma swój cudowny lek ... bo jego dobroczynne działania odkrył dr. BODNAR. W swej poradni nigdy jej nie zamknął przed chorymi wyleczył AMANTADYNĄ kilka tysięcy osób. ... Jakie są efekty takich błędów, żeby chociaż zaniechań? Nadmiarowe zgony, bez wpływu ze strony COVID." Warto przeczytać.

Anna

24.02.2022 14:36

Prawda, Amantadyna działa a dokładnie Vigeryt-k tylko trzeba odrazu stosować jak poczujemy się źle. Przetestowałam na sobie i swoich bliskich i dokładnie dawkowałam tak jak zalecił doktor Bodnar!!! Ale przecież nie powiedzą tego głośno w telewizji ponieważ te "szczepionki" musieli by wycofać bo są dopuszczone warunkowo bo niby nie ma leku na tą chorobą. Jestem nie zaszczepiona wraz ze swoją rodziną i dalej żyjemy, tagze moi znajomi, którzy też leczyli się Vigeryt-k

Kaz

24.02.2022 14:36

Z tego co czytałem prace nad AMANTADYNĄ prowadzi prof. Rejdak w Lublinie. Jak sam określił - są ,,obiecujące wyniki". Co do czasopisma ,,Do Rzeczy" kupiłem ją w punkcie prasowym w Hosso w Gryficach, tak więc można ją kupić. Zresztą można wejść na stronę gazety i przeczytać. Zresztą AMANTADYNĘ polecał prof. HORBAN na samym początku ,,pandemii". Można to także znaleźć w Internecie. Trzeba tylko chcieć. Dodatkowo redaktor POSPIESZALSKI nie tak dawno ujawnił jaki dostał SMS od prof. Horbana w tej sprawie. Polecam Polski YouTube - BanBye. Tak są programy red. Pospieszalskiego, TV wRealu24, TV ToSięSamo komentuje -Grzegorza Płaczka. i innych. Polecam zamiast TVP, TVN czy Polsatu. Jak to mówił red. Pospieszalski - włącz myślenie.

Do Kaz i Anna

24.02.2022 14:36

Sczepienia, leki żeby zostać dopuszczone muszą przejść badania kliczne. Pytanie brzmi: czy były jakiekolwiek badania tych preparatów które polecacie? W medycynie że ktoś zastosował i potem uznał że mu lepiej to ŻĄDNE badanie - poczytajcie jak się robi badania kliniczne.

Do Anny

24.02.2022 14:36

A czy są jakieś badania kliniczne potwiedzające skuteczność„ tego preparatu? Jeśli nie to chyba dobrze że telewizja nie reklamuje niepotwierdzonych metod.

Do Kaz jeszcze

24.02.2022 14:36

(Do Rzeczy nie czytałem bo nie mam dostępu) Czy Dr Bodnar swoje odkrycia gdziekolwiek opublikował w jakimkolwiek recenzowanym czasopiśmie medycznym? Czy wogóle robił jakiekolwiek standardowe badania kliniczne?

Do Kaz

24.02.2022 14:36

A opublikował gdzieś wyniki tych badań w jakimś czasopiśmie naukowym recenzowanym czy tylko np SMS-ami to zaoprzyjaźnionych dziennikarzy? To sam sobie odpowiedziałeś czemu ogół świata naukowego ma taki stosunek jaki ma do tego typu "odkrycia" poczytaj jakie warunki trzeba spełnić aby został zatwierdzony nowy lek.

I jeszcze do Anny

24.02.2022 14:36

Czemu piszesz szczepionki w cudzysłowiu?

Taki

24.02.2022 14:36

Artykułu nie czytałem, tylko mam pytanie: są jakieś badania co potwierdzają że "AMANTADYNA" działa na COVID-19?

Kaz

odpowiedz
28.02.2022 14:26

Proszę mi wyjaśnić jak to jest. W dniu 20.02.2022 roku w Monachium na Konferencji Bezpieczeństwa (Wzięło w niej udział ponad 30 szefów państw i rządów, 100 ministrów i szefów najważniejszych organizacji międzynarodowych) stwierdził - ,, Żałuje że szczepionki koronowe to kompletna porażka. Że w wielu przypadkach nie szczepionki, a niestety sam wirus przyczynił się do zbudowania odporności. Dodał - że powinniśmy się już szykować na kolejną pandemię, która "jest prawie pewna. Skąd on o tym wie? Już przewiduje że będzie inna pandemia?

Kaz

28.02.2022 14:26

Zapomniałem napisać że to powiedział Bill Gates na w/w konferencji

Taki

28.02.2022 14:26

Odpowiadając: tak będzie kolejna pandemia. To wie każdy kto chpdź trochę zna historię że co jakiś czas jest pandemia. Na lata przed COVID-19 epidemiolodzy ostrzegali że takie coś może się zdarzyć. Były książki, filmy o tym, tylko że większość ludzkości to olewała. Tak samo jak nie trzeba być jasnowidzem żeby wiedzieć że na świecie będą wojny, powodzie i huragany.. Jeśli ktoś np postuluje budowanie zabezpieczeń na wypadek powodzi to nie dlatego że jma jakieś zdolności jasnowidzenia tylko po prostu to fakt że takie rzeczy się zdarzają. A że akcja szczepień się nie dokońca udała to wina głównie złej dystrybucji szczepionek (bogate kraje dostały niepropocjonalnie więcej ich) i działalność foliarzy szerzących fake-newsy aby zniechęcać ludzi do szczepień.

Łukasz

odpowiedz
01.03.2022 17:08

Taki,Ty z ksieżyca spadles? Przewijasz nieprawde,dotego cytujesz killbila nazywakąc Go wybitnym naukowcem,Ja Ci radze odrobić prace z histori i zobaczyc kto po 1901 roku przejoł całe lobby farmaceutyczne i jescze jedno,jest to eksperyment bo sam produvent o Tym pisze,a te badania Rzadu mozna w kieszen sobie włozyć tak jak napisal doktor,ze jak przeszlo z wirusowego w zakażenie baktrryjne to oczywiscie nie pomoze,a najlepiej porozmawiaj sobie z personelem medycznym z ktory siedzi bardzo cicho,bo to dla nich eldorado,a po Cichiu wynosza amantadyne gatsciami. No przeciez nie działa! Ja znam sporo osob co przyjelo amantadyne i 3 dni i po slynym i jedynm wirusie,ale w to nie musisz wierzyc, lec po kolejną dawke eliksiriu od naszych zbawców na pewno Ci pomoze sie nie zakazic,jest skuteczna w 95% kurde tez nie! Ale za to lzej przechrujesz,no tez nie ,ale jak umzesz to spelniles obywatelski obowiazek! Prosze sobie sprawdzic kiedy zmieniono definicje stadna,nie mozna jej nabyc zdaniem who tylko eliksir moze pomoc! Pewnie i tak nie sprawdzisz bo pomyslisz ze kolejny fake news,ale to juz twoja sprawa,ze jestes tak przesiakniety prawda z TV i sprzedajnych politykow. Klania sie agenda 2030 do przeczytania i oswiadczenie ONZ z 21stycznia z nowego yorku wtedy wiecej fake news stanie sie prawda na doklade zalecem lekture traktatu antypandemicznego na ktory naciska Unia i wtedy mozesz szczekac do ludzi,bo narazie przewinełes bzdury bez pokrycia i myslisz ze naukowcy sie nie myla? Tytanic terz mial nie zatonąc przeciez byl najbezpiecznieszy na swiecie!

Taki

01.03.2022 17:08

Odpowiadam: 1. Gdzie pisałem nieprawdę - konkretnie 2.Gdzie cytowałem "killbilla"? 3.Jaki producent gdzie pisze. 4.To "rządowe badanie" to nawet jeśli pamiętam fani amantadyny sami popierali do czasdu aż wyszły wyniki co im się nie podobały.5.NIE MA znaczenia co powiedział jakiś polityk,organizacja znany lekarz czy inny celebryta. Liczą się konkretne wyniki badań klinicznych - jeśli gdziekolwiek opublikowano jakiekolwiek wyniki badań z których wynika że amantadyna działa - to daj do nich linka. Proste. Wystarczy dać linka do jakiś badań co udowadniają że amantadyna działa (albo że szczepionki nie działają) a nie opowiadać jakieś historyjki o ONZ i lekarzach co niby na pandemii robią jakieś kokosy [masz na to dowody czy ci tylko w internecie tak kazali uważać],

gyjhjkjks

odpowiedz
24.02.2022 18:45

Następnym nie wybiorę PISU.

M.

24.02.2022 18:45

A my nie wybierzemy długoletnich, nie mających nic do powiedzenia z P O i tym podobnych karierowiczow. W tak trudnym czasie pochowali się jak płochliwe szczury zamiast wspierać dla dobra nas wszystkich.

obiad

24.02.2022 18:45

Popieram cię gyjhjkjks