Koncert gitarowy naszego mieszkańca [ZAPROSZENIE]

2023-03-10 8:34
Karol Szumny
2023-03-10 8:34

Gryficki Dom Kultury zaprasza na koncert gitarowy Piotra Piętala, który odbędzie się 16 marca (czwartek) o godzinie 17:00 w kawiarence Gryfickiego Domu Kultury. Wstęp wolny.

fot. GDK

Piotr Piętal - uczeń I klasy Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie w klasie gitary wybitnego polskiego gitarzysty Pana dr Jakuba Kościuszko, jednocześnie jest uczniem VIII klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryficach.

Piotr jest laureatem kilkudziesięciu prestiżowych konkursów gitarowych w Polsce i zagranicą m.in. Hiszpanii i Niemczech, podczas których zdobył: Grand Prix i I miejsce na XII Ogólnopolskim Wiosennym Konkursie Gitarowym w Szczecinie, Grand Prix i I miejsce na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Gitarowym ,,Wśród Pól” w Witowicach, I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym ,,Mistrz Samodzielnej Pracy”, I miejsce na X Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym w Strzelcach Krajeńskich, II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym ,,Alhambra” w Walencji (Hiszpania) oraz II miejsce na Międzynarodowym 15th Anna Amalia Competition for Young Guitarists w Weimarze (Niemcy).

Do jego osiągnięć w tak młodym wieku można zaliczyć też występ z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Szczecińskiej w ramach koncertu finałowego konkursu Edu Virtuoso w Filharmonii w Szczecinie w 2018r. oraz udział w koncercie kameralnym w Łazienkach Królewskich w Warszawie zorganizowanym w ramach Festiwalu Mozartowskiego przez Warszawską Operę Kameralną w 2021r. Ukończył liczne kursy gitarowe pod okiem tak wielkich autorytetów gitary jak: dr Krzysztof Meisinger, dr hab. Marek Pasieczny czy prof. dr hab. Marek Zieliński.

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

10.03.2023 21:45

Chyba najpierw był uczniem pana Cezarego Strokosza, wielkiego mistrza gitary.

Grześ

odpowiedz
10.03.2023 12:31

Zagrajcie putinowi . Na jego koniec i jego kolegów z unii