Kolejny koncert organowy w powiecie gryfickim

2022-08-10 12:15
Karol Szumny
2022-08-10 12:15

W najbliższą niedzielę, 14 sierpnia, w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Płotach odbędzie się koncert organowy pt. „Muzyczna Podróż Śladami Grünebergów”. Będzie to już drugie tego typu wydarzenie w naszym powiecie.

14 sierpnia o godzinie 19:00 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Płotach odbędzie się koncert organowy pt. „Muzyczna Podróż Śladami Grünebergów”.

Przypomnijmy, że tego typu wydarzenie miało miejsce pod koniec lipca w Konarzewie (gmina Karnice). Zobacz film: Artyści zachwycili słuchaczy. Koncert organowy w Konarzewie [FILM]

Tak jak samo jak poprzednio, tak też teraz tytuł będzie nawiązywał do 115. rocznicy śmierci Barnima Grüneberga. Kim była ta postać?

Barnim Grüneberg był niemieckim organmistrzem. Pochodził ze znanej rodziny organmistrzów działającej w Szczecinie od 1782. Budowy organów uczył się w domu rodzinnym, a po śmierci swojego ojca, Augusta Wilhelma Grüneberga, kształcił się u swojego wuja, berlińskiego organmistrza, Carla Augusta Buchholza.

Co ciekawe – niemal wszystkie organy znajdujące się na terenie powiatu gryfickiego, a może nawet i całego województwa, zostały wykonane właśnie przez Barnima Grüneberga.

Podczas koncertu wystąpią: Chór Słowiki 60 Jana Szyrockiego pod batutą Ryszarda Handke. Na organach zasiądzie Julita Nohanowicz.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!