Kolejny etap luzowania obostrzeń

2021-02-05 11:22
Karol Szumny
2021-02-05 11:22

Dzisiaj o godzinie 11:00 odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, wiceprezesa rady ministrów, ministra kultury dziedzictwa narodowego i sportu Piotra Glińskiego, wiceprezesa rady ministrów, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Konferencja dotyczyła luzowania obostrzeń.

- Przedstawiamy nasze decyzje dot. ewentualnych luzowań i funkcjonowania gospodarki w reżimie sanitarnym na kolejne 2 tygodnie – rozpoczął premier. – Od wielu tygodni obserwujemy stabilizację zachorowań, mamy sytuację lepszą, jeśli chodzi o poziom zajętości łóżek covidowych i respiratorowych. Liczba zgonów jest cały czas niepokojąca i dlatego możemy dzisiaj mówić jedynie o kruchej stabilizacji.

Otwarcie hoteli, basenów i kin.

- W połowie lutego otworzymy część miejsc, które do tej pory były niedostępne i tak nastąpi otwarcie hoteli, miejsc noclegowych do 50% obłożenia miejsc noclegowych. Podobnie z kinami i teatrami – do 50% dostępnych miejsc – powiedział szef rządu.

- Nasze decyzje będą obowiązywać przez 2 tygodnie od przyszłego piątku, żeby wszyscy mogli się odpowiednio przygotować do zmian, ale już teraz musimy być gotowi na różne warianty. COVID-19 jest nieprzewidywalny – stwierdził Mateusz Morawiecki.

„Dopuszczamy wszelką aktywność sportową”

- Od 12 lutego otwieramy w reżimie sanitarnym kina, teatry, filharmonie i opery, przy warunku wypełnienia widowni do 50%. Jeśli chodzi o sport, otwieramy boiska, korty, sport amatorski, stoki i baseny – dodał Piotr Giliński.

Siłownie, kluby fitness, restauracje w trybie stacjonarnym wciąż pozostają zamknięte. 

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Jola

odpowiedz
05.02.2021 14:09

A aktywność towarzyska - co dalej mam pić sama w zaciszu domowym.

pisior

odpowiedz
05.02.2021 18:36

Jak ten rząd ludzki . Otwiera coś na pól gwizdka , a do Zakładów Opiekunczo- Leczniczych od roku bliskich nie wpuszcza . Ekonom z MZ i premier - bankowiec nic nie kumają w sferze potrzeb psychicznych i społecznych ludzi , którzy bez wyroków siedzą w tych więzieniach MZ ? Raczej już nie liczcie na mój głos .

Mariusz

odpowiedz
10.02.2021 17:17

A co z widownia na stadionach?