Kolejni pracownicy Domu Pomocy Społecznej z potwierdzonym koronawirusem!

2020-05-03 13:09
Tomasz Krupecki
2020-05-03 13:09

Informacje o kolejnych zakażeniach wśród pracowników Domu Pomocy Społecznej w Gryficach przekazał starosta Ryszard Chmielowicz.

Starosta Ryszard Chmielowicz informuje na swoim Facebook-u o kolejnych potwierdzonych zakażeniach:

Na chwilę obecną żadna z osób odbywających kwarantannę w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Kościuszki 35 w Gryficach, nie ma objawów chorobowych. Niestety u dwóch pracowników, którzy odbywali kwarantannę w domach, badanie dało wynik pozytywny. Trwają intensywne działania Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, które mają zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i pracownikom Domu Pomocy Społecznej. Na jego zlecenie, jutro zostaną pobrane wymazy od wszystkich osób odbywających kwarantannę.
Jak informuje pani dyrektor Marzena Pelc, pracownicy odbywający kwarantannę w DPS, zostali podzieleni na dwa zespoły, które naprzemiennie pracują i odpoczywają. W razie potrzeby, gotowe są kolejne zespoły, które zmienią obecnie pracujące osoby. Dom Pomocy Społecznej jest wystarczająco zaopatrzony w środki dezynfekujące i ochrony osobistej. Jutro zostanie dostarczona kolejna partia płynów dezynfekujących z puli wojewody.
Stały monitoring sytuacji prowadzony jest zarówno przeze mnie, Zarząd Powiatu, jak i przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. O dalszym rozwoju wypadków, będę Państwa informował na bieżąco.

Ryszard Chmielowicz
Starosta Gryficki.

Czytaj także: Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej? W budynku kwarantanna!

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!