Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

2022-06-20 21:40
Adam Litwinowicz
2022-06-20 21:40

W okresie od 1 do 19 czerwca policjanci wyeliminowali z ruchu 10 nietrzeźwych kierujących pojazdami. Policja ostrzega i prosi o zachowanie zdrowego rozsądku.

Choć wiadomo, że kierowanie pojazdem mechanicznym oraz jednośladem pod wpływem alkoholu i w stanie nietrzeźwości jest zabronione, wciąż zdarzają się przypadki amatorów jazdy na podwójnym gazie. W okresie od 1 do 19 czerwca br. Policjanci wyeliminowali z ruchu 10 nietrzeźwych kierujących pojazdami. Policja ostrzega i prosi o zachowanie zdrowego rozsądku.

Tylko w okresie ostatnich trzech tygodni policjanci, wyeliminowali z dróg powiatu gryfickiego 10 nietrzeźwych kierujących, wśród nich znalazł się jeden kierowca jednośladu, u którego badanie policyjnym alkomatem wykazało 1,66 promila alkoholu.

Wczoraj skrajną nieodpowiedzialności wykazał się 46-letni mieszkaniec powiatu koszalińskiego, kierowca hondy, który jadąc drogą krajową nr 6 w stronę Szczecina, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w infrastrukturę techniczną, uszkadzając barierę ochronną w tym około 50 metrów bieżących bariery linowej i barierę mostową.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny 1,20 promila alkoholu.

46-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, mężczyzna w przeszłości był karany za jazdę w stanie nietrzeźwości i aktualnie ma również aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu nawet do 5 lat więzienia i wysokie kary finansowe.

O losie 46-latka zdecyduje sąd.

Policja ostrzega i prosi o zachowanie zdrowego rozsądku. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi odpowiedzialność karna, ale również trzeba pamiętać, że takie zachowanie stanowi śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!