Kolejne zmiany w kwarantannie. Będzie krótsza?

2022-02-02 10:58
Karol Szumny
2022-02-02 10:58

Od dziś obowiązują nowe zasady dotyczące izolacji domowej oraz kwarantanny m.in. dla osób wykonujących zawody medyczne, a także dla żołnierzy i funkcjonariuszy. Dla tych grup zawodowych kwarantanna oraz izolacja potrwają krócej. Jest jednak warunek.

Kwarantanna dotyczy osób, które były narażone na kontakt z chorymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem, przekroczyły granicę UE lub mają niepokojące objawy lub zostały skierowane na test.

Izolacja natomiast to odosobnienie osoby chorej, której wynik testu na obecność koronawirusa jest dodatni.


Od 2 lutego izolacja domowa oraz kwarantanna m.in. dla osób wykonujących zawody medyczne, a także dla żołnierzy i funkcjonariuszy ulegnie skróceniu.

Zostaną oni skierowani na podstawowe 7 dni, jednak po piątym dniu izolacja czy kwarantanna będzie mogła ulec zakończeniu, jeśli zrobiony test na obecność koronawirusa wykaże wynik negatywny.

Komentarze (11)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Kaz

odpowiedz
02.02.2022 17:51

Ciekawe rzeczy dzieją się w Kanadzie. Warto zobaczyć jak przed ,,Konwojem Wolności" spieprzył premier z Ottawy. Zobaczymy czy nie dojdzie i u nas do tego. Pierwsze jaskółki już są. Ustawa ,,lex Kaczyński" a właściwie ,,lek konwident" poszła do kosza. Pan minister zdrowia jak obiecywał powinien poddać się do dymisji, razem z resztkami ciała doradczego w sprawie C19. Powinniśmy iść w kierunku jak w Danii, Anglii czy Hiszpanii. Mam nadzieję że te osoby odpowiedzą przed sądem za zamordyzm. Jak obiecywała Konfederacja i Niezależne Stowarzyszenie Lekarzy i Naukowców - będzie Norymberga 2.0. Dla mnie powinni za to odpowiedzieć także dziennikarze za nagonkę, za sianie paniki i podawanie nie całkiem prawdziwych danych statystycznych. W ciągu 2 lat na ,,leczenie C19"poszło prawie 150 mld złotych(między innymi opłacenie mediów, reklamy, opłacenie celebrytów). A nasze państwo PiS zadłużył w ciągu 4 lat z 1 biliona do 1,5 biliona złotych. Ja jestem na emeryturze, to wy młodzi będziecie to spłacać.

Kaz

02.02.2022 17:51

#Taki Nie wiem czy chorowałem? Nie robiłem testów ani nie szprycowałem się. Moja żona przyjęła dwie dawki. Ja nie. Wiem że mój syn miał i zięć. Stracili na kilka dni węch i smak. Ale widziałem jak byłem w szpitalu i przed wejściem pomagałem starszej pani, która została wypisana (po szczepieniu) po zakrzepicy. Rozmawiałem z nią i pomagałem bo ledwo szła. #Krzysztof - ciebie na tyle stać , na obrażanie? Weź pooglądaj wRealu24, A najlepiej zaloguj się na BanBye . Poczytaj ,Pandemia kłamstwa" czy ,,Kulisy Manipulacji". Proszę mi napisać ile osób faktycznie zmarło na C19, a ile osób na inne choroby a wyszedł przy okazji test pozytywny? A ciekawe ile u nas wynosi stwierdzenie zgonu zmarłego przez lekarza rodzinnego, a ile przez koronera? W Warszawie pierwsza wynosi - 156, a druga -725 (kowidowa). Może to zapyta Pan redaktor jak jest u nas? Dowód? Proszę https://www.prawo.pl/zdrowie/zasady-stwierdzania-zgonu-i-wstawiania-karty-zgonu-propozycje,496177.html

Kaz

02.02.2022 17:51

Żona chciała się zaszczepić, to ją zawiozłem. A z mojej rodziny i dobrych znajomych zmarło w ciągu dwóch lat: W Obornikach - na raka prostaty, w Stargardzie - na rak jelita, w Gryficach - na nowotwór trzustki (jak podali), w Trzebiatowie - na glejaka.

Do Kaz

02.02.2022 17:51

Odpowiedz masz w ogólnych komentarzach, źle kliknąłem, moja wina. Taki. Pozdrawiam.

Taki

02.02.2022 17:51

Ciekawe to jest czy byłbyś takim zwolennikiem znoszenia restrykcji jakbyś sam zachorował na COVID z ciężkim przebiegiem albo ktoś z twojej rodziny. Ja uważam że życie ludzkie jest ważniejsze od jakiś "konwojów wolności".

KRZYSZTOF

02.02.2022 17:51

Z jakiego wariatkowa jesteś ? 🤣

Adam

odpowiedz
03.02.2022 06:59

Konczcie ta farse bo podjedziemy do warszawy zrobic wam marsz jakiegoscie w zyciu nie widzieli...

Taki

03.02.2022 06:59

I co myślisz że wirusa krzykami i transparentami przegonicie? Pandemia jest i żadne wrzaski jakiś grupek ludzi (niezależnie czy dużych czy małych) nic nie zmienią, co najwyżej przez takie zbiegowiska mogą zrobić większe zagrożenie sanitarne.

Tski

odpowiedz
04.02.2022 01:09

#Kaz. Przykro z powodu śmierci twoich bliskich. Informacje ile osób zmarło na COVID-19 znajdziesz w internecie https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2 , A jeśli rodzinni lekarze stwierdzają mniej śmierci z powodu koronawirusa to chyba normalne - przecież oni nie zajmują się najpoważniejszymi przypadkami z tego co wiem. P.S. Może wyjść nawet milion książek dowodzących że pandemii nie ma ale to nie zmieni faku że pandemia jest i ludzie umierają.

04.02.2022 07:59

Niestety mało kto to rozumie. Tak wyprano mózgi ludziom, że wierzą ślepo w to co się im wmawia w mediach. A rządzący sami łamią obostrzenia na każdym kroku. Po prostu ta pandemia jest im na rękę.

Taki

04.02.2022 07:59

Masz na myśli ludzi co się nie szczepią bo im tak kazano w mediach społecznościowych?