Kolejne zakażenia w szkole w Brojcach. Uczniowie przeszli na nauczanie zdalne

2020-11-04 15:06
Katarzyna Adamiak
2020-11-04 15:06

Uczniowie klasy trzeciej i grupa 3/4 Szkoły Podstawowej w Brojcach przeszli na nauczanie zdalne. To po tym, jak u kadry szkoły potwierdzono kolejne przypadki zakażenia koronawirusem.

We wtorek (02.11.) informowaliśmy o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników Szkoły Podstawowej w Brojcach. Dziś wiadomo, że wynik dodatni potwierdzono także u kolejnych osób.

W związku z tym, jak informuje naszą redakcję wójt gminy Brojce, decyzją sanepidu na nauczanie zdalne w dniach 4 i 5 listopada przeszli trzecioklasiści. W dniach 4 – 6 listopada nauczanie zdalne obowiązuje w grupie 3 i 4 latków.

- Dotyczy to tych grup, które miały styczność z nauczycielami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem – tłumaczy wójt Michał Zinowik, dodając, że w pozostałych klasach, lekcje prowadzone są w ścisłym reżimie sanitarnym.

Jak zaznacza wójt Zinowik, już od jakiegoś czasu większość dzieci klas przedszkolnych nie uczestniczy w zajęciach. Jest to związane z tym, że wielu nauczycieli przebywało bądź przebywa na zwolnieniu lekarskim, z powodu chorób sezonowych. Z tego też względu, dyrekcja szkoły apelowała o to, aby rodzicie, jeśli jest taka możliwość, nie posyłali dzieci do szkoły. Rodzice odpowiedzieli na prośbę i w większości pozostawili pociechy w domach.

Obecnie, jak czytamy na stronie internetowej szkoły, w przedszkolu prowadzony jest dyżur, tylko dla dzieci 5/6-letnich, których oboje rodziców pracuje.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Gal Anonim

odpowiedz
04.11.2020 19:31

Niestety ale Pan Wojt nie jest do konca szczery jezeli chodzi o szkołę w Brojcach. Zastanawia mnie dlaczego Pani Dyrektor milczy.