Kolejne ścieżki rowerowe już niebawem

2024-02-02 11:03
Karol Szumny
2024-02-02 11:03

Na wczorajszej sesji radni Rady Miejskiej w Trzebiatowie podejmowali m.in. temat ścieżek rowerowych na terenie gminy.

Już niebawem na terenie gminy Trzebiatów i nie tylko powstaną kolejne ścieżki rowerowe. W planach jest budowa dwóch odcinków tras rowerowych w ramach programu „Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego” realizowane przez Zintegrowane Inwestycje Terytorialne.

- Uczestniczymy w Zintegrowanych Inwestycjach Terytorialnych. Wspólnie z innymi gminami powiatu gryfickiego będziemy rozwijali sieci ścieżek rowerowych. Chcemy przede wszystkim dokończyć ścieżkę rowerową z Trzebiatowa do Mrzeżyna. Dokończymy ją w oparciu o środki pochodzące z tego partnerstwa – mówi Grzegorz Olejniczak, wiceburmistrz Trzebiatowa.

- Druga ścieżka, a właściwie droga rowerowa, będzie przebiegać po nasypie kolejowym od gminy Gryfice, przez gminę Brojce do gminy Trzebiatów, przy czym na odcinku mniej więcej Gosławia droga ta przejdzie na drogę powiatową Gosław-Gołańcz Pomorska ­– powiedział wiceburmistrz.

W planach jest również wykonanie ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej 102 na trasie Trzebiatów-Kołobrzeg, która również wejdzie w skład sieci wyżej wymienionych odcinków.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!