Kolejne hybrydy POLREGIO w naszym regionie

2021-12-23 16:35
Karol Szumny
2021-12-23 16:35

W środę, 22 grudnia, odbyła się oficjalna prezentacja nowych, kolejnych hybryd POLREGIO, które będą kursować także w naszym regionie. W Zachodniopomorskiem będzie łącznie siedem pociągów z podwójnym napędem.

fot. wzp.pl

W środę w południe na stacji Szczecin Główny odbyła się oficjalna prezentacja nowych pociągów z podwójnym napędem. W naszym regionie będzie kursować łącznie siedem pociągów tego typu.

- To nowoczesne, bezpieczne, przyjazne środowisku pojazdy – mówił podczas wczorajszej konferencji prasowej marszałek województwa Olgierd Geblewicz. – Te, które dziś powitaliśmy, przyjechały w ostatnich dniach, ale łącznie mamy na Pomorzu Zachodnim już siedem hybryd. Jesteśmy niekwestionowanym liderem w Polsce.

- Ten kierunek będziemy utrzymywali, bo przynosi on realne korzyści. Oszczędności finansowe, które powodują, że ceny biletów nie rosną tak dramatycznie jak wszystko inne w Polsce. Po drugie – jesteśmy ekologiczni, dzięki hybrydom spalamy rocznie ponad pół tysiąca ton oleju napędowego mniej, a więc produkujemy znacząco mniej dwutlenku węgla – tłumaczył marszałek.

Pierwsze pociągi z napędem dwunapędowym pojawiły się w naszym powiecie 21 stycznia, kolejne w lipcu tego roku. Hybrydy POLREGIO mają charakterystyczną barwę – są one w kolorach: jasnozielonym, bursztynowym oraz „morskim”.

Na siedem pojazdów hybrydowych Województwo Zachodniopomorskie przeznaczyło ponad 170 mln zł brutto. Zakupy taboru w znacznej części są sfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Jak wskazywał wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj, wkrótce zostaną zakupione kolejne pociągi z podwójnym napędem. „Mamy siedem hybryd i jestem przekonany, że to nie jest nasze ostatnie słowo” – mówił.

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Podróżniczka

odpowiedz
23.12.2021 19:36

Te hybrydy to jakaś porażka!!! Jak na torach jest hybryda to niemal pewne, że będzie opóźnienie, albo w ogóle po pojedzie bo awaria. Pasażerowie którzy muszą codziennie dojeżdżać, modlą się... ŻEBY TYLKO NIE HYBRYDĄ 🙉

jarek

odpowiedz
24.12.2021 11:46

juz nieraz pisalem, ze to nie hybryda, tylko pociag elektryczny. Hybryda musi miec 2 niezalezne od siebie zrodla napedu

Podróżniczka

24.12.2021 11:46

Hybryda, czy nie hybryda ważne żeby jeździła na czas i nie psuła się tak często

KRZYSZTOF

24.12.2021 11:46

Racja to nie hybryda .