Kolejna hybryda POLREGIO na zachodniopomorskich torach! [ZDJĘCIA]

2022-06-14 15:15
Karol Szumny
2022-06-14 15:15

Kolejny pociąg z podwójnym napędem – elektrycznym i spalinowym – będzie kursował po województwie zachodniopomorskim. Jest to już ósma hybryda, która jeździ w naszym regionie. Nowy pociąg przyjął barwę „europejską”.

ZDJĘCIE 1 z 9

We wtorek o godzinie 11:35 w Szczecinie odbyła się prezentacja nowej, ósmej już hybrydy POLREGIO. Pociąg ten będzie kursować także w powiecie gryfickim. Najnowsza hybryda przyjęła barwy „europejskie”.

- Dojechała do nas hybryda europejska. Kolejny, ósmy już pociąg z serii hybryd. Jako pionierzy w Polsce zakupiliśmy je na potrzeby obsługi połączeń regionalnych na Pomorzu Zachodnim. To jest element konsekwentnie, od już ponad 10 lat, realizowanej polityki polepszenia standardu połączeń – mówił marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

- Dzięki temu dziś możemy powiedzieć, że jeździmy najnowocześniejszą flotą w Polsce. Że nasi pasażerowie mogą korzystać z pociągów nie tylko nowoczesnych, ale i ekologicznych – dodał.

Swój inauguracyjny kurs hybryda europejska rozpoczęła o 12:45 ze stacji Szczecin Główny w kierunku Kołobrzegu. O 14:03 pojawiła się w Płotach, o 14:18 w Gryficach, a o 14:39 w Trzebiatowie.

Hybrydy kursują po Pomorzu Zachodnim od stycznia 2021 r. Do końca ubiegłego roku samorząd województwa pozyskał w sumie siedem takich nowoczesnych pociągów. Hybrydowa flota do końca tego roku ma liczyć 12 takich pojazdów.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

antykler

odpowiedz
14.06.2022 17:58

ludziska, nie ma się czym podniecać, tylko +30 na dworze, a one już wysiadają, rok temu kilka razy