Kolejna edycja „Bezpiecznej Wody” za nami [RELACJA]

2023-07-15 19:43
Karol Szumny
2023-07-15 19:43

W Porcie Morskim w Mrzeżynie odbyła się dziś 21. edycja festynu „Bezpieczna Woda”. Zobaczcie naszą relację.

W mrzeżyńskim porcie odbył się dziś festyn „Bezpieczna Woda”. Była to już 21. edycja. Organizatorem tego wydarzenia była Rada Koordynacyjna Programu Bezpieczne Miasto Trzebiatów.

Jak co roku można było zobaczyć sprzęt i pojazdy służb mundurowych, porozmawiać z przedstawicielami poszczególnych jednostek, a także wziąć udział w przygotowanych zabawach i konkursach. Kulminacyjnym momentem wydarzenia był pokaz ratownictwa wodnego oraz akcja gaszenia pożaru lasu.

- Ideą tego wydarzenia jest propagowanie bezpiecznego wypoczynku nad morzem. Uczymy odpowiedzialności i przypominamy, że woda jest żywiołem. Mimo to, że jest urlop, że są wakacje nie wyłączamy myślenia. Wszystko po to, abyśmy mogli po wypoczynku bezpiecznie wrócić do domu – mówił wiceburmistrz Trzebiatowa Grzegorz Olejniczak.

Gośćmi dzisiejszego wydarzenia byli m.in. wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki oraz poseł na Sejm RP Michał Jach.

- Wszyscy chcemy mieć wspaniałe, radosne wakacje, ale żeby one takie były, muszą być przede wszystkim bezpieczne. Takie inicjatywy jak tutaj, gdzie mamy różnego rodzaju służby, które mówią o tym bezpieczeństwie, są bardzo ważne. Do naszego regionu przybywają setki tysięcy turystów, którzy chcą wypocząć, bo to piękny obszar. Ale właśnie, by spokojnie wrócić do domu, musi być bezpiecznie. Myślę, że tego bezpieczeństwa nigdy za wiele – podkreślił Zbigniew Bogucki.

- To wydarzenie jest niezwykle interesujące i potrzebne. Rozmawiałem z dziećmi i one bardzo przeżywają to, że mówi się o bezpieczeństwie. Wiedzą, że jest ono ważne – dodał Michał Jach, poseł na Sejm RP.

„Bezpieczną Wodę” jak co roku wspierały Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gryfice. Pojazd patrolowo-gaśniczy wziął udział w akcji gaszenia lasu.

- Nadleśnictwo Gryfice od początku trwania festynu „Bezpieczna Woda” jest wśród współuczestników tego naprawdę pięknego wydarzenia, które niesie przekaz tego, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Woda styka się z lasem i zawsze jest to miejsce, które też zachęca do odpoczynku. Chcemy, aby wypoczywający na terenie Nadleśnictwa Gryfice czuli się przede wszystkim bezpiecznie i mogli ten czas spędzić na rekreację i wypoczynek – powiedział Wojciech Pietrzak, nadleśniczy Nadleśnictwa Gryfice.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!