Kierowcy noga z gazu! Rusza policyjna akcja „Znicz”

2022-10-29 11:51
Redakcja
2022-10-29 11:51

Policja od piątku 28 października ruszyła z akcją pod kryptonimem „Wszystkich Świętych”, lepiej kojarzoną jako akcja ZNICZ. Potrwa ona przez sześć dni do 2 listopada.

Zwiększona liczba patroli i mundurowych będzie mogła skorzystać m.in. z nowego taryfikatora punktów karnych w tym podwójnie liczonych mandatów za wykroczenia popełnione w warunkach recydywy – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Nieoznakowane pojazdy z wideorejestratorami, jak i oznakowane radiowozy będą czuwać na trasach wyjazdowych z największych miast oraz niedaleko cmentarzy.

W szczególności policjanci będą reagować na wykroczenia, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych: przekraczanie dozwolonych limitów prędkości, nieprawidłowe zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa, jazdę bez wymaganego oświetlenia oraz z niezapiętymi pasami bezpieczeństwa i przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych. Ponadto będziemy eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących – informuje komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP.

 

Komentarze (4)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Swój Rodak

odpowiedz
02.11.2022 06:47

Oni do niczego się nie nadają. Co najwyżej do sprzątania boksów konnych i stanowisk dla krów. Śmiechu warte

Swojak

odpowiedz
05.11.2022 19:23

Jak to nie pracują nie wiesz co piszesz, przecież zatrzymali pijanego radnego A B w pościgu za nim po Rewalu i co z tego dalej radny .

Kierowca

odpowiedz
30.10.2022 16:48

Każą im pracować gdy inni mają wolne a oni i tak wolą stać w ciemnym kacie i jeść hotdog i pić kawę udając że pracują

Gejdtu

30.10.2022 16:48

Właśnie pracują i dają mandaty za błahe wykroczenia typu przekroczenie predkości bo to najłatwiej wykryć.