Kiedy malowanie kolejnego muralu? Jest wstępna data!

2023-02-03 18:55
Karol Szumny
2023-02-03 18:55

Jak wiemy, w tym roku w Trzebiatowie mają powstać kolejne murale. Mieszkańcy zastanawiali się, czy pomysł ten w ogóle zostanie zrealizowany. Przypomnijmy, że konserwator zabytków nie zgadzała się na powstanie malowidła. Jak się jednak okazuje, już niebawem rozpoczną się pierwsze prace!

Ulica Sienkiewicza. Tu powstanie mural z Gryfem.

W listopadzie ubiegłego roku po długich rozmowach udało się uzyskać zgodę od konserwatora zabytków na namalowanie kolejnych murali w Trzebiatowie. Będą to: mural z Gryfem przy ulicy Sienkiewicza oraz mural upamiętniający zaślubiny z morzem przy ulicy Krętej.

Czytaj: W Trzebiatowie powstaną kolejne murale! Jest zgoda konserwatora zabytków

Mieszkańcy Trzebiatowa długo czekali na tę wiadomość. Pierwsze prace rozpoczną się już w maju! Najpierw powstanie mural z Gryfem, a tuż po nim – zaślubiny z morzem. Autorem po raz kolejny będzie znany wszystkim Tomasz Cukin Żuk.

Cieszy też fakt, że mieszkańcy budynku, na którego ścianie powstanie mural, wspólnie podjęli uchwałę na temat remontu. Ponadto w znacznym stopniu sfinansują ten remont i niebawem zrobią między sobą składkę na ten cel.

fot. wizualizacje murali

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Do Trzebiatowianina

odpowiedz
08.02.2023 20:06

Ma pan racje,lumpeksy padaja bo na rynku w poniedzialki handluja dziadostwem z wystawek i lumpami w stanie karygodnym uragajacym wszelkim racjom handlu.sa 13tki i 14 tki a nadal ten szrot ma zbyt.W tak zwanych ciuch budach mozna przymierzyc,pomyslec,panie staraja sie o higiene itp.A na rynku wyrywaja sobie ludziska z rak ten szmelc.Porazka.