Kamil Twarzyński — kandydat na Burmistrza Trzebiatowa!

2024-03-24 10:12
Adam Litwinowicz
2024-03-24 10:12

Kamil Twarzyński jak sam siebie określa "urodzony wojownik" postanowił wziąć sprawy w swoje dłonie i zmienić gminę Trzebiatów. Jego celem nie jest rewolucja, ale ewolucja. Budowanie na tym, co dobre i zmienianie tego, co niedomaga. Z grupą osób pragnie dobra dla gminy Trzebiatów, bo jak zaznacza, ma wiele pomysłów, które są nadzieją na rozwój.

 

Dlaczego zdecydował się Pan kandydować na urząd Burmistrza Trzebiatowa?

Jestem mentalnie urodzonym wojownikiem. Od najmłodszych lat związany i oddany sportowi, co wykształciło we mnie ducha walki i szukania rozwiązań, by kształtować własny charakter. Od zawsze pracuję z ludźmi. Jestem przekonany, że wspólnie można osiągnąć każdy zamierzony cel. Nie chcę rewolucji, ale ewolucję tego, co może przynieść zamierzony cel. Jestem osobą zorganizowaną, pewną siebie, otwartą na zmieniające się warunki i swobodnie się do nich dostosowującą, wymagającą wiele od siebie, ciągle starającą się sprostać wymaganiom współczesnego świata. Od lat pracuję jako trener oraz kierownik w Mrzeżyńskim Centrum Sportu. To właśnie tam buduje drużyny, które odpowiednio kierowane osiągają sukces. Potrafię zarządzać ludźmi, kierować ich działania na odpowiednie tory. W naszej gminie mamy wielu wspaniałych ludzi, specjalistów w swoich dziedzinach i właśnie moim zadaniem będzie wyciągnięcie tych najlepszych cech na powierzchnię, abyśmy wspólnie grali do jednej bramki. Mam wiele pomysłów. Wiem, że mój plan jest ambitny, ale jednocześnie realny i długoterminowy.
Długoterminowy? Co ma Pan na myśli?
Przedstawione pomysły chciałbym zrealizować w ciągu dwóch kadencji. Oczywiście będą pojawiały się nowe inspiracje. Jestem otwarty na wszelkie sugestie i podpowiedzi. Liczę na opinie naszych mieszkańców, bo oni wiedzą najlepiej, co należy zmienić, poprawić. Ale tak, w swoich planach na przyszłość nie zamykam się tylko do jednej kadencji.

Gramy do wspólnej bramki. No właśnie, dlaczego takie hasło wyborcze?

To nie tylko hasło wyborcze, ale pomysł na dobry rozwój. Wszystkim mieszkańcom gminy Trzebiatów przyświeca jeden cel. To rozwój i poprawa jakości życia. Wszyscy gramy do tej samej bramki. Wszyscy! Bo ja nie mam zamiaru dzielić ludzi. Wszyscy jesteśmy mieszkańcami tej samej gminy i zależy nam na rozwoju naszego otoczenia.

Mówi Pan, że ma Pan pomysł na lepsze jutro?

Tak! Mam wiele pomysłów, ale co najważniejsze, to nie są to tylko moje sugestie, ale również tych osób, z którymi pracuję. Tak jak na boisku, piłkarze grają, a trener kontroluje, słucha, obserwuję, co się dzieje. On sam nie gra, ale musi w odpowiednim momencie zareagować, podjąć decyzję. Tak też jest w naszej drużynie. Rozmawiamy. Dużo rozmawiamy, analizujemy, słuchamy siebie nawzajem i tego, co mówią do nas ludzie, wokół których żyjemy. Wyciągamy wnioski i budujemy plan na jutro. Właśnie dlatego jednym z moich głównych założeń jest powołanie Rady Społecznej. Chcę słuchać tego, co mówią mieszkańcy. Spotykać się regularnie z mieszkańcami poszczególnych sołectw i miasta. Uważam, że przed podjęciem jakiejś ważnej decyzji dla danej społeczności niezbędne są konsultacje, ale nie takie o 11:00 w poniedziałek, ale takie, w których wziąć będą mogli wszyscy zainteresowani. Bardzo ważnym elementem w Urzędzie jest prężnie działający referat, którego zadaniem będzie pozyskiwanie środków zewnętrznych. Takich specjalistów nam potrzeba! Obecnie działający oceniam pozytywnie, ale należy go rozbudować. Ci ludzie są dla nas bardzo potrzebni. Zmian wymaga również Mrzeżyno i Rogowo. Przepiękny Port to nie wszystko. W Mrzeżynie i Rogowie "na już" potrzebne są nowe zejścia na plaże i naprawa infrastruktury, czyli remonty ulic i chodników.

A co w Trzebiatowie?

Naszym celem jest zrównoważona polityka względem Trzebiatowa, Mrzeżyna oraz wszystkich wsi naszej gminy. Wszyscy mamy prawo żyć w ładnym otoczeniu. W Trzebiatowie jest również wiele do zrobienia, bo to główny ośrodek naszej gminy i miejscowość, w której żyje najwięcej osób. Infrastruktura drogowa jest zła, ale to nie tylko wina gminy, ale również powiatu. Będę zabiegał o większą "obecność" funduszy powiatowych w naszej gminie, bo w ostatnich latach wyglądało to różnie. Jest wiele do zrobienia. Rodzice borykają się brakiem żłobka. W naszym mieście brakuje miejsc opieki nad małymi dziećmi i to należy zmienić. Gmina musi wziąć za to odpowiedzialność. Wybudowanie żłobka daje rodzicom możliwość powrotu do pracy, nie martwiąc się o opiekę nad ich dzieckiem. Dzięki żłobkowi rodzice mogą kontynuować swoje zawodowe ścieżki lub edukacyjne, mając pewność, że ich dziecko jest w bezpiecznym i odpowiednio zorganizowanym środowisku opieki. Ta możliwość powrotu do pracy jest niezwykle istotna dla wielu rodziców, ponieważ pozwala im utrzymać stabilność finansową rodziny oraz realizować swoje zawodowe cele, jednocześnie mając zapewnioną profesjonalną opiekę dla swoich dzieci.
Widzimy, jak w naszym mieście aktywni są seniorzy. Prężnie działa Krajowe Stowarzyszenie „Aramis”, Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Uniwersytet III Wieku. Seniorzy są bardzo ważnym ogniwem w naszym społeczeństwie i uważam, że należy ich wspierać na każdym szczeblu. Skłaniam się nad utworzeniem miejsca przyjaznego dla seniorów, gdzie mogliby wspólnie spędzać czas, porozmawiać i uczestniczyć w różnorodnych zajęciach artystycznych, kreatywnych oraz poprawiających sprawność fizyczną. To doskonały sposób na promowanie integracji społecznej, aktywności oraz dobrego samopoczucia w starszym wieku.
W samym Trzebiatowie widzę również konieczność przebudowy ulicy Zielonej, która jest jedną z najpiękniejszych uliczek naszego miasta, ale bardzo zaniedbaną. Jej remont jest konieczny, abyśmy mogli mówić o rozbudowie szlaku dla turystów, odwiedzających nasze miasto. Rewitalizacja murów obronnych, które otaczają stare miasto oraz rewitalizacja Parku Miejskiego. Potrzebujemy przyjaznych przestrzeni do spędzenia wolnego czasu dla każdego.

A sport?

Sport jest bardzo ważny, bo on uczy od najmłodszych lat dyscypliny i samorealizacji. Jednak młodym ludziom należy pomagać. Jestem wdzięczny i podziwiam pracę trenerów zrzeszonych w wielu klubach działających na terenie gminy. Jednak żeby trenować, to też należy mieć odpowiednie miejsce. Stadion Miejski wymaga gruntownej przebudowy. Konieczne jest wybudowanie bieżni tartanowej. Mamy tylu pasjonatów biegania, to wręcz oczywiste, że oni tego potrzebują. Dodatkowo wybudowanie profesjonalnego boiska do koszykówki, kortu tenisowego czy też innych dyscyplin do uprawiania w otwartej przestrzeni. W planach jest budowa hali sportowej. Może nie takiej jak w Mrzeżynie, ale takiej, która byłaby wystarczająca do uprawiania wielu dyscyplin. Pełnowymiarowa z zapleczem sanitarnym, trybunami. Tam również mogłaby powstać kręgielnia oraz sala zabaw dla małych dzieci. Kręgle to dzisiaj bardzo popularna forma spędzenia wolnego czasu przez całe rodziny. Skłaniam się do współpracy z Powiatem Gryfickim i wspólnym wybudowaniu takiego kompleksu przy Zespole Szkół im. Zbigniewa Herberta, przy obecnym skateparku. To przecież aż się prosi o realizację. Kompleks sportowy niemal w samym centrum miasta. Wiele atrakcji dla każdego. Dla starszych, młodszych i całych rodzin. Mówiąc o rozwoju fizycznym młodzieży, w planach mamy również utworzenie klas sportowych. Chociażby w Mrzeżynie, ale jest to również możliwe w trzebiatowskich szkołach. Klasy, w których rozwijane będą poszczególne dyscypliny sportowe – unihokej, siatkówka, piłka nożna. Uważam, że jest to bardzo dobry pomysł.

Nie samym sportem żyje młody człowiek. Ma Pan jakieś inne pomysł zagospodarowania wolnego czasu przez młodych mieszkańców?

Oczywiście. Wszyscy widzimy, że obecny skatepark, ogólnie cały ten kompleks, cieszy się dużym zainteresowaniem młodych ludzi, którzy często tam przesiadują, nawet kiedy nie korzystają z tych sportowych obiektów. Młodzi ludzie w Trzebiatowie nie mają gdzie wyjść, spotkać się, porozmawiać. W moich planach jest utworzenie tak zwanej „Polany Młodzieży” chociażby w Parku Miejskim. Ważne, aby pamiętać o potrzebach młodzieży tej starszej i młodszej. Konieczne jest wybudowanie profesjonalnego placu zabaw z bezpieczną nawierzchnią. Coraz bardziej popularny wśród młodych ludzi, ale nie tylko jest street workout. To w dużym uproszczeniu takie tory przeszkód. Wiem, że miejsce do trenowania właśnie tej dyscypliny będzie bardziej popularne niż istniejące już siłownie plenerowe. Należy również rozbudowywać te już istniejące place zabaw i skatpark. Ważne jest wsłuchanie się w głos młodego pokolenia. Bo kto jak właśnie nie oni wiedzą, jakie mają potrzeby, bolączki? Będę zabiegał o utworzenie Rady Młodzieżowej. Uważam, że warto słuchać podpowiedzi młodych.


A jaki jest Pana pogląd na turystykę?

Gmina Trzebiatów to gmina turystyczna. Wielu naszych mieszkańców, można śmiało rzec, z turystyki żyje. Tak jak już wcześniej wspomniałem rozwój Mrzeżyna i Rogowa jest naszym priorytetem, bo to głównie tam przyjeżdżają turyści. Musimy konkurować z bardzo prężnymi ośrodkami, jakimi są Dźwirzyno, Rewal, Kołobrzeg. Mrzeżyno i Rogowo to muszą być nasze perełki, aby ludzie chcieli przyjeżdżać właśnie tutaj. Bardzo ważna jest rozbudowa infrastruktury drogowej. Ważna jest budowa nowych zejść na plaże. Nasze miejscowości nadmorskie mają swój klimat i jest to doceniane przez tysiące osób. Musimy zadbać o poprawę tych detali, aby czuli się oni tu jeszcze lepiej. Olbrzymi wpływ na rozwój turystyki ma promocja gminy. Prężnie działający referat to podstawa. Z informacjami musimy docierać do najdalszych zakątków Polski, a nawet innych krajów. Wszyscy musimy pracować na rzecz rozwoju naszej gminy. Wszyscy musimy grać do wspólnej bramki. Skłaniam się również nad poprawą rozwoju agroturystyki w innych miejscowościach. Roby oddalone są od Mrzeżyna niecałe 2 kilometry. To piękna wieś z olbrzymim potencjałem. Tam brakuje przede wszystkim drogi oraz ścieżki rowerowej. Będę naciskał na Powiat Gryficki o jak najszybszą przebudowę tej już istniejącej – prowadzącej z Robów do Mrzeżyna. Musimy wychodzić z ofertą spędzenia wolnego czasu w naszych pięknych wsiach. Agroturystyka jest teraz w modzie.

A pieniądze? To wszystko wymaga olbrzymich nakładów finansowych?

To prawda. Jednak nie jest tak źle, aby mówić, że się nie da. Wiele elementów można poprawić bardzo niskim nakładem finansowym. Bo przecież załatanie dziury w chodniku nie wymaga chyba organizowania przetargu i wielomilionowej inwestycji? Ważne są detale. Wiele można zrobić za małe pieniądze. A jeżeli już mówimy o większych pieniądzach, to fakt konieczne są środki zewnętrzne. Pamiętajmy, że już niedługo będziemy, jako kraj mam oczywiście na myśli, dysponować dużymi funduszami. Już wspominałem o prężnie działającej grupie osób zajmującej się pozyskiwaniem środków zewnętrznych. Ich zadaniem będzie, aby te pieniądze docierały właśnie do nas. Druga sprawa to rozwój turystyki. Jeżeli będziemy tworzyć ciekawszą przestrzeń dla turystów, będzie ich więcej w naszej gminie, a oni będą "zostawiać" swoje pieniądze właśnie u nas. Tak to działa.
To oczywiste, że na wszystko trzeba czasu i pieniędzy. Ja lubię działać systematycznie, krok po kroku. Pewne sprawy da się załatwić w krótszym czasie i te będę chciał zacząć realizować zaraz po wyborach, a inne wymagają więcej przygotowań i czasu.

Wiesław Utnicki okręg nr 1

Do Trzebiatowa zostałem skierowany w 1982 roku po ukończeniu Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu.  Służyłem i pracowałem w tutejszej jednostce do 2014r. W okresie służby i pracy pogłębiałem swoją wiedzę studiując Pedagogikę na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Zarządzanie, Pośrednictwo i Wycenę Nieruchomości na Studiach Podyplomowych Uniwersytetu Szczecińskiego.  Po przejściu na emeryturę pracowałem jeszcze kilka lat w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu - Wydział Przedsiębiorczości w Kołobrzegu jako wykładowca. Pracowałem również w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej jako doradca oraz w Spółdzielni Eksploatacyjnej w Cerkwicy jako Prezes Zarządu. Obecnie jako emeryt realizuję swoje zainteresowania i pasje.
Znam problemy mieszkańców bo żyję i mieszkam wśród nich.Dysponuję czasem i doświadczeniem aby faktycznie reprezentować Państwa w Radzie Gminy Trzebiatów.

Moimi priorytetami są:
-Modernizacja i rozbudowa Hali Sportowej przy Stadionie Miejskim w Trzebiatowie,
-Poprawa stanu dróg gminnych wraz z rozbudową oświetlenia drogowego,
-Utrzymanie i rozwój infrastruktury parkowej,skwerów oraz Rodzinnych Ogrodów Działkowych,
-Działanie na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa oraz poprawy życia mieszkańców.

Katarzyna Gładysz okręg nr 2

Nazywam się Katarzyna Gładysz. 
Mam 45 lat. Urodziłam się w Kamieniu Pomorskim, ale przez większość swojego życia mieszkam w Trzebiatowie.  Jestem matką wspaniałych córek i żoną wyjątkowego mężczyzny - wieloletniego bramkarza Regi Trzebiatów. Najważniejsza jest dla mnie rodzina i to ona oraz przyjaciele przekonali mnie do podjęcia wyzwania i wystartowania w nadchodzących wyborach samorządowych do Rady Miasta Trzebiatów.  Utwierdzili mnie w przekonaniu że moje predyspozycje i cechy - ambicja, wytrwałość, niezłomność w dążeniu do wytyczonych celów oraz sumienność i zaangażowanie przy realizowaniu postanowień uczynią naszą gminę miejscem dobrym dla wszystkich.Motto, które mi przyświeca brzmi: „Miarą Twojego człowieczeństwa jest wielkość troski o drugiego człowieka” wyznacza kierunek mojej codzienności i drogi zawodowej.Z wykształcenia jestem pracownikiem socjalnym i pedagogiem. Pracownik socjalny to również zawód w którym od wielu lat, aż po dziś dzień się realizuję. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło doskonale poznać problemy osób najbardziej potrzebujących - seniorów i osób niepełnosprawnych. Wśród moich zamiłowań hobbystycznych znajduje się czytanie książek, praca na łonie natury w ogródku oraz gastronomia. Kandyduję jako osoba niezależna oraz bezpartyjna.

Jako kandydatka na radną nie składam Państwu górnolotnych obietnic ale zapewniam, że moim celem będzie realna realizacja potrzeb i rozwiązywanie problemów naszych mieszkańców. Zajmę się rozwojem gminy na wielu płaszczyznach. 

Wiele można napisać o problemach naszej gminy ale to nic nie zmieni. Ja stawiam na realne działanie i jeśli dostąpię zaszczytu bycia Państwa głosem w Radzie Miasta to faktycznie nim będę.

Tomasz Tomaszczenik okręg nr 3

Nazywam się Tomasz Tomaszczenik i w najbliższych wyborach samorządowych będę ubiegał się o mandat Radnego Miasta i Gminy Trzebiatów z Komitetu Wyborczego Wyborców Kamila Twarzyńskiego. Nie jestem związany z żadną partią polityczną. Mieszkam w Trzebiatowie od urodzenia, od 25 lat jestem szczęśliwym mężem Kasi. Jestem dumnym ojcem dwóch dorosłych już córek Dominiki i Julii. Z wykształcenia jestem magistrem Socjologii o specjalizacji zarządzania i menadżerstwa.
Doświadczenie zawodowe to 28 lat pracy z drugim człowiekiem - to podczas drogi zawodowej zdobyłem wiedzę z zakresu zarządzania i skutecznego kierowania zespołem. Nauczyłem się słuchać i realnie rozwiązywać problemy trudne do rozwiązania. 

Interesuję się sportem i polityką. 
Swoją pasję realizuję jako grający kierownik drużyny Oldboy Rega Trzebiatów. 
Dziewięcioletni staż kierowania drużyną oldboy to niebagatelne doświadczenie organizacyjne.

Zdobyte doświadczenie wykorzystam dla efektywnego działania na rzecz mieszkańców Gminy Trzebiatów. 

Róża Zielińska - Chojnacka okręg nr 5

W najbliższych wyborach samorządowych będę ubiegać się o mandat Radnej Gminy Trzebiatów. Mam 46 lat i od urodzenia mieszkam w Trzebiatowie. Tutaj założyłam rodzinę, uczyłam się i poznałam większość przyjaciół. Ukończyłam studia wyższe z zakresu pedagogiki. Jestem kandydatką bezpartyjną i niezależną.  Jestem szczęśliwą mężatką i mamą trojga dzieci.  Z zawodu nauczycielka z wieloletnim już doświadczeniem, niezwykłą pasją i motywacją do tej pięknej misji. Praca w oświacie jest moim spełnieniem ale też ogromną odpowiedzialnością za wychowanie i proces edukacyjny dzieci i młodzieży. To znajomość uczniów i ich rodzin. To dostrzeżenie i rozwiązywanie ich potrzeb. Przez wiele lat prowadzę firmę i wspieram społeczność lokalną. Bycie przedsiębiorcą to kolejne doświadczenie pozwalające zauważyć potrzeby naszego miasta. 
Z autopsji znam problemy osób starszych i osób z niepełnosprawnością. Jestem otwarta na nowe wyzwania. Kompetencje, pracowitość i asertywność w połączeniu z energią to cechy, które czynią moje działania skutecznymi.
    
Życiowe doświadczenie, cechy charakteru i umiejętności interpersonalne wykorzystam w dążeniu do rozwoju naszej gminy. Wsparcie przedsiębiorców, promocja gminy, inicjowanie działań dotyczących edukacji, kultury, turystyki, sportu i rekreacji - to zadania które będę realizować.

My mieszkańcy potrzebujemy też nowych inicjatyw społecznych, miejsca pięknego, przyjaznego i tętniącego życiem. Potrzebujemy perspektyw na przyszłość dla naszych dzieci i wnuków.   Wasze zaufanie to bycie wśród Was, to wspólne działanie i kreowanie rzeczywistości, której Jesteśmy godni. 

Anna Pindziola okręg nr 6

Mam na imię Anna. Jestem mężatką o ustabilizowanej sytuacji życiowej i materialnej. Mieszkam w Trzebiatowie od urodzenia.  W nadchodzących wyborach samorządowych będę kandydować na Radną Gminy Trzebiatów. Jestem kandydatką bezpartyjną co oznacza, że moim jedynym w ujęciu ogólnym celem jest dobrobyt naszej społeczności.  Decyzja o wzięciu udziału w wyborach wynika z głębokiej troski o naszą gminę oraz przekonania, że razem możemy uczynić ją miejscem najlepszym dla naszego tu i teraz.  Od 13 lat pracuję na stanowisku kierowniczym co przekłada się na dobrą organizację, prawidłową analizę sytuacji i cechy przywódcze, które są kluczowe dla efektywnego działania w radzie gminy.  Jestem gotowa poświęcić swój czas i energię, aby podejmowane decyzje były trafne i zgodne z potrzebami mieszkańców.

Bezpartyjność nie stawia mi barier i ograniczeń spowodowanymi istniejącymi w polityce zależnościami. Skupię się na rzeczywistych problemach naszej społeczności. 
Będę dążyć do rozwiązania istniejących już wyzwań takich jak infrastruktura drogowa czy promocja aktywności społecznej. Mam świadomość jak obietnice potrafią rozczarować dlatego stawiam sobie cele, które będą poparte rzeczywistym działaniem na rzecz dobra wspólnego. 

Proszę o wasze zaufanie oraz wsparcie w nadchodzących wyborach samorządowych. 

Kamil Twarzyński okręg nr 7

Marcin Użyński okręg nr 8

Nazywam się Marcin Użyński. Mam 33 lata i jestem kandydatem w nadchodzących wyborach do Rady Miejskiej w Trzebiatowie.  Z Trzebiatowem związany jestem przez całe życie. Tutaj się urodziłem i wychowałem, stawiałem pierwsze kroki i zdobywałem wykształcenie. Ukończyłem Technikum Samochodowe w Szczecinie. Od 13 lat jestem zatrudniony w jednym z autoryzowanych serwisów samochodowych. Prywatnie jestem mężem i ojcem dwójki wspaniałych dzieci. Są one moją największą dumą i radością. Sukces życiowy osiągnąłem dzięki ciężkiej pracy oraz motywacji ze strony najbliższych. Wiem, że zawsze mam w nich oparcie. Jestem bezpartyjnym i niezależnym kandydatem. Jeśli zaufacie Państwo mojej osobie, będę starał się polepszyć stan dróg i chodników w Naszej miejscowości, nałożyć nacisk na poprawę estetyki miasta, które powinno być wizytówką Gminy Trzebiatów. Zamierzam też działać na rzecz promocji inicjatyw kulturalnych, sportowych i społecznych Naszej młodzieży oraz popularyzowanie aktywnego spędzania czasu przy jednoczesnej integracji mieszkańców. Ważne przy tym jest zwrócenie uwagi na możliwość pozyskania funduszy na budowę obiektów kulturalnych i sportowych.

Drodzy wyborcy, Jako rodowity mieszkaniec Trzebiatowa wiem, co można jeszcze zmienić i poprawić tak, aby Nam mieszkańcom żyło się jeszcze lepiej. Razem damy radę. Będę wdzięczny za Państwa głosy.

Krzysztofa Kalbukowska okręg nr 9

Nazywam się Krzysztofa Kalbukowska. Mam 41 lat. Urodziłam się i mieszkam w Trzebiatowie.  W nadchodzących wyborach będę ubiegać się o mandat radnej w Radzie Miejskiej w Trzebiatowie. Jestem kandydatką bezpartyjną i niezależną.  Prywatnie jestem żoną oraz mamą trójki dzieci - Michała, Mateusza i Hani. To oni są dla mnie najważniejsi i to dzięki mojej rodzinie podjęłam decyzję o wzięciu udziału w wyborach samorządowych. W pracy zawodowej od kilku lat spełniam się jako opiekun medyczny gdzie potrzebna jest duża doza empatii i zrozumienia dla drugiego człowieka.  Jestem osobą ambitną, sumienną i konsekwentną w dążeniu do wyznaczonego celu. Moim celem jest rozwój placówek edukacyjnych, sportowych, rekreacyjnych i turystycznych. Sprowadzenie inwestorów i stworzenie miejsc pracy. Sprawienie aby młodzi ludzie wchodzący w dorosłe życie chcieli tu zostać, żyć i pracować. Jako radna chcę mieć realny wpływ na zapadające decyzje, chcę znać i rozwiązywać problemy mieszkańców. Liczę na Państwa wsparcie i głosy.

Leszek Cendrowski okręg nr 10

Mgr inż. Cendrowski Leszek lat 65-stan cywilny: żonaty, żona Ewa i syn Paweł. Urodzony w Trzebiatowie, syn rybaka. Bezpartyjny.  Emeryt wojskowy, pułkownik dypl. w stanie spoczynku. Edukacja - szkoła podstawowa w Mrzeżynie. Technikum rolnicze w Płotach. Studia wojskowe: Szkoła Oficerska w Koszalinie i Akademia Obrony Narodowej w Warszawie. Studia cywilne - na kierunku administracji publicznej, studia podyplomowe w zakresie zarządzania firmą. 
Wyróżnienia: odznaczenia państwowe i resortowe oraz zaszczytna złota odznaka honorowa Gryfa Zachodniopomorskiego i Złoty Dyplom ZO Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koszalinie  W latach 2008 - 2010 Mąż Zaufania Związku Taktycznego oraz zastępca Dziekana korpusu oficerów Wojsk Lądowych. Mam wieloletnie doświadczenie w kierowaniu dużymi zespołami ludzkimi oraz w zarządzaniu dużą jednostką budżetową. Społecznie zaangażowany - Trzebiatowskie Towarzystwo Strzeleckie i Wojskowe Koło Łowieckie "Łabędź" - Zarząd.

Zasady :
Kompromis -TAK, jeśli jest twórczy i przynosi ogólną korzyść;
Konsekwencja - TAK w prowadzeniu podjętych spraw;  
Prawda - TAK nawet kiedy boli;
NIE - dla Hipokrytów i głoszonej hipokryzji w sloganie "...zrównoważonego rozwoju na poziomie gospodarstwa domowego";
Chciałbym proporcjonalnego podziału dochodów gminy wg hasła :
"Z Mrzeżyna i Rogowa głównie budżet Trzebiatowa - Niech zostanie tu połowa".
Koncentracji wysiłku inwestycyjnego w miejscowości generującej znaczące przychody przez 3-4 lata z wizją przenoszenia wysiłku na kolejne miejscowości.

Cele: modernizacja i rozbudowa infrastruktury komunalnej w Mrzeżynie,Rogowie i Robach, wielowariantowe skomunikowanie tych miejscowości oraz praca na rzecz wykorzystania potencjału agroturystycznego tkwiącego w Robach, wsi o wielowiekowej historii. 
Deregulacja podatków lokalnych.
Inicjowanie i programowe wspieranie przedsięwzięć ekologicznych dla gospodarstw domowych mając na celu ograniczanie emisji CO2.

Jestem zwolennikiem:
prostych pytań i prostych odpowiedzi;
krytycznej oceny problemu, aby znajdować wielowariantowe rozwiązania;
patrzenia dalej niż "koniec roku";
inicjatyw środowiskowych;
bycia mądrym, mądrością ludzi których reprezentuję;
inwestowania w edukację i rozwój dzieci oraz młodzieży.

Zainteresowania: książka - dokument, sport, ochrona przyrody, muzyka.

Jestem Stąd, Jestem z Wami

Patrycja Iwanów okręg nr 13

Nazywam się Patrycja Iwanów. Mam 31 lat i od urodzenia mieszkam w Naszej Gminie. Wychowałam się w Trzebiatowie, tutaj rozpoczęłam edukację i nawiązałam swoje pierwsze przyjaźnie. Od blisko 10 lat jestem mieszkanką Mirosławic. To właśnie tutaj wybudowaliśmy swój wymarzony dom. Trzebiatów to moja rodzina i przyjaciele. Swoją przyszłość i dalszy rozwój wiąże właśnie z tym miejscem.  Jestem żoną, matką cudownego 7 latka oraz lokalnym przedsiębiorcą. Wiem jakie są potrzeby naszej społeczności ale też zdaję sobie sprawę z tego z jakimi problemami mierzymy się każdego dnia. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku filologia germańska oraz studia magisterskie na kierunku pedagogika szkolna i wczesnoszkolna.  Lubię wyzwania, bo to one kształtują mój charakter. Jeśli już coś robię daję z siebie 100% Jestem kandydatką bezpartyjną i niezależną. 

Chcę mieć realny wpływ na budowanie lepszego jutra dla naszej lokalnej społeczności. Dla naszych dzieci i przedsiębiorców. Zależy mi na wspieraniu lokalnych biznesów, które tworzą miejsca pracy. Na usprawnieniu komunikacji między Radą Miasta,a Mieszkańcami. Ważne jest dla mnie priorytetowo postrzeganie edukacji, kultury, sportu oraz turystyki i rekreacji.  Bardzo dziękuję za okazane wsparcie tym, którzy zmotywowali mnie do podjęcia tej decyzji. 
Mam nadzieję, że uda mi się zdobyć Państwa zaufanie. 

Wasze poparcie jest dla mnie bardzo ważne!  
W pojedynkę idzie się szybciej, ale razem idzie się dalej! Wspólnie możemy więcej!

Paweł Samulski okręg nr 15

Dzień Bobry!
Nazywam się Paweł Samulski. Mam 36 lat. Mieszkam w Gminie Trzebiatów od zawsze, a konkretnie w Trzebuszu. Tutaj założyłem rodzinę z moją cudowną partnerką Martą i razem od 5 lat rozwijamy naszą agencję reklamową w Trzebiatowie.  Jestem ojcem dwóch wspaniałych córek. To one są inspiracją i motorem napędowym rozwoju i sięgania po więcej! Jestem kandydatem bezpartyjnym i niezależnym, którego pasją jest sport i przekształcenie naszej gminy w aktywne i tętniące życiem miejsce. Jako doświadczony sportowiec wniosę do rady dyscyplinę, pracę zespołową i zaangażowanie.  Przyszłość wyobrażam sobie tak, by nasza społeczność rozwijała się na przestrzeni rekreacyjnej, turystycznej i sportowej. Chciałbym położyć nacisk na zrównoważony rozwój terenów wiejskich. Mają ogromny potencjał! Jako wieloletni piłkarz i obecnie zawodnik ligi Ninja i OCR przewiduje połączenie wydarzeń sportowych i społecznych w celu promowania naszego regionu. 

Może obudzimy razem pasję do tego sportu w naszym młodszym pokoleniu? Może razem ze mną spełnicie marzenie i wystąpicie w kolejnych edycjach Ninja Warrior - jako jeden wielki team? Sam buduje pierwsze miejsce w gminie do ćwiczeń na torach przeszkód… jesteście ciekawi w co może przerodzić się pasja? 

Razem możemy kształtować przyszłości naszej gminy. 
Razem możemy uatrakcyjnić nasze miasto i wsie. 
Razem! Jako jedna drużyna! 

Chcę przekonać Was, że oddany na mnie głos będzie głosem dla rozwoju! 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!