Już dziś koncert legendarnego zespołu Nocna Zmiana Bluesa!

2023-07-28 9:27
Karol Szumny
2023-07-28 9:27

W piątek, 28 lipca, na dworcu w Rewalu odbędzie się na koncert legendarnego zespołu Nocna Zmiana Bluesa. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

fot. Nadmorska Kolej Wąskotorowa

„To już trzeci raz, kiedy na dworcowej scenie Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej zabrzmią bluesowe riffy. W ubiegłych latach, na dworcu w Pogorzelicy dwukrotnie prezentowali się muzycy szczecińskiego zespołu After Blues z repertuarem, który znakomicie wpisał się w atmosferę zabytkowego dworca. Tym razem na dworcowej scenie w Rewalu zagra zespół Nocna Zmiana Bluesa, który od czterech dekad występuje na koncertach w Polsce i na całym świecie. W trakcie wieloletniej działalności estradowej zespół wykreował własny, niepowtarzalny styl, będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. W tym czasie grupa wydała 28 płyt, z których 4 osiągnęły status „Złotej płyty”. Sławomir Wierzcholski, charyzmatyczny lider zespołu, to wirtuoz harmonijki i autor dwóch  popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Przez 30 lat był też prezenterem Polskiego Radia, organizatorem festiwali bluesowych i przede wszystkim człowiekiem „Chorym na Bluesa”. Za swoje zasługi i osiągnięcia artystyczne Sławek został uhonorowany srebrnym medalem „Gloria Artis”” – zapowiada Nadmorska Kolej Wąskotorowa.

Na dworcowej scenie w Rewalu Nocna Zmiana Bluesa wystąpi w składzie: Sławek Wierzcholski – śpiew, harmonijka ustna, Witold Jąkalski – slide gitar, Wiesław Kryszewski – gitara , Piotr Dąbrowski – gitara basowa oraz Grzegorz Minicz – bębny, tara. Grupa zaprezentuje swoje najpopularniejsze utwory oraz najnowsze piosenki z ostatniej płyty pt. „Amazonia”.

Organizatorem koncertu jest Nadmorska Kolej Wąskotorowa. Partnerami wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Gryficach, Gmina Rewal oraz Kompleks Wczasowy Sandra SPA w Pogorzelicy.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!