Już dziś kolejny koncert w ramach Gryfickiego Lata Muzycznego

2022-07-24 11:35
Karol Szumny
2022-07-24 11:35

W niedzielę, 24 lipca o godzinie 17:00, rozpocznie się kolejna edycja Gryfickiego Lata Muzycznego.

fot. Gryficki Dom Kultury

Opis wydarzenia na podstawie wpisu Gryfickiego Domu Kultury:

Piotr Piętal SOLO (gitara)

Piotr – lat 13, uczeń VII klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryficach i VI klasy Państwowej Szkoły Muzycznej im. Wojciecha Kilara w Gryficach. Gra na gitarze od 6 lat.

Laureat kilkunastu konkursów gitarowych krajowych i zagranicznych. Do najważniejszych zalicza: I miejsce na krajowym, prestiżowym konkursie młodych gitarzystów w Strzelcach Krajeńskich 2018r, I miejsce w konkursie Gitarowy Mistrz Samodzielnej Pracy 2020, Grand Prix na Wiosennym Konkursie Gitarowym w Szczecinie 2022r, II miejsce na konkursie w Walencji /Hiszpania/ 2017r, II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie w Jeleniej Górze pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej w 2019r i chyba największy sukces II miejsce na prestiżowym międzynarodowym konkursie w Weimarze (Niemcy) nazywany też „olimpiadą młodych gitarzystów” w 2021r. 

Do jego osiągnięć w tak młodym wieku można zaliczyć też występ z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Szczecińskiej w ramach koncertu finałowego konkursu Edu Virtuoso w  Filharmonii w Szczecinie w 2018r. oraz koncert kameralny w Łazienkach Królewskich w Warszawie zorganizowany w ramach Festiwalu Mozartowskiego przez Warszawską Operę Kameralną w 2021r.


„Jazz i nie tylko“

Susanne Moison + akompaniator

Muzyczna podróż od ragtime do współczesności, w wykonaniu Susanne Moison. Akompaniament Oleksandr Matishuk.

Susanne Moison – od 15 roku życia śpiewa muzykę jazzową – od utworów z okresu przedwojennego po współczesność, nie stroni od klasycznych chansonów i ballad. Susanne Moison uwielbia wyzwania i stale pracuje nad nowymi programami z różnymi muzykami. „Jazz nie tylko” to próba przedstawienia wielu barw muzyki sprzed 150 lat. Podczas koncertu słuchacz może usłyszeć legendarne utwory polskie i zagraniczne.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!