Juniorki Plas LOMS na podium Mistrzostw Województwa

2021-02-22 14:54
Redakcja
2021-02-22 14:54

W hali Gryf Arena w Gryficach spotkały się najlepsze zespoły siatkarskie naszego województwa aby wyłonić tę najlepszą. Był to drugi i zarazem ostatni turniej finałowy.

ZDJĘCIE 1 z 4

Zawody otworzyli Panowie Ryszard Chmielowicz – Starosta Powiatu oraz Waldemar Wawrzyniak – Wicestarosta Powiatu. Aby wywalczyć medal mistrzostw, juniorki gryfickiego LOMS musiały w swoim pierwszym spotkaniu pokonać drużynę ze Szczecina. Na parkiet wyszły skoncentrowane i zdeterminowane. Po zaciętym meczu, w pierwszych dwóch setach, pokonały bezradne szczecinianki 3:0! LOMS z medalem! Jakim? To zależało od meczu pomiędzy drużynami z Koszalina i Szczecina. Gryficzanki o tym nie myślały. Przygotowywały się do ostatniego turniejowego spotkania z drużyną PSPS SMS Police.

Policka drużyna była zdecydowaną faworytką całych rozgrywek. Jest to zespół rozgrywający swoje mecze w II Lidze PZPS. Dołącza do rozgrywek wojewódzkich tylko w turniejach finałowych. Wszystkie mecze w województwie, policzanki wygrywały gładko i bez wysiłku po 3:0. Do czasu.

Tej niedzieli siatkarki Plas LOMS Gryfice, rozluźnione medalem i zmotywowane przez trenera, grały jak natchnione. Zaskoczone policzanki nie mogły przebić się przez nasz blok. Ataki siatkarek Plas LOMS w większości były kończącymi. Do tego trudna zagrywka i walka o każdą piłkę, spowodowała, że po 40 minutach było 2:0 dla Plas LOMS. Sensacja wisiała w powietrzu. Dopiero bardzo ostra reprymenda trenera policzanek spowodowała, że drużyna ta obudziła się z letargu. Gryficzanki postawiły tego dnia bardzo trudne warunki przeciwniczkom. Walczyły do końca jak równe z równymi. Po ponad dwugodzinnym pojedynku przegrywamy ten mecz 2:3, lecz parkiet opuszaliśmy z podniesionymi głowami. Zawodniczki i trener zbierali zasłużone gratulacje za ten mecz. Brązowy medal Mistrzostw Województwa i tym samym awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski!

Ceremonię zakończenia Turnieju przeprowadził Prezes Wojewódzkiej Federacji Sportu Pan Sławomir Strąkowski oraz Członek Zarządu Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej – Pan Marek Irek.

Wyniki spotkań:

Plas LOMS Gryfice vs UKS Pomorzanie Pogodno Bukowe Szczecin 3:0 (25:23)(25:20)(25:9)

MKS Koszalin vs KPS Czaplinek 3:0

PSPS SMS Police vs KPS Czaplinek 3:0

UKS Pomorzanie Pogodno Bukowe Szczecin vs MKS Koszalin 1:3

Plas LOMS Gryfice vs PSPS SMS Police 2:3 (25:21)(25:20)(22:25)(19:25)(12:15)

źródło: ZS im. Czesława Miłosza w Gryficach

 

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Marta

odpowiedz
23.02.2021 07:10

Gratulacje dla drużyny i trenera. Gryfice są z Was dumne!