Jubileusz Komandorii Północnej Odznaki św. Floriana Mazovia

2023-03-11 17:19
Adam Litwinowicz
2023-03-11 17:19

Komandoria Północna Odznaki św. Floriana ma już 5 lat. Z tej okazji odbyła się konferencja podsumowująca jej działalności, była również okazja do wręczenia odznaczeń dla osób, które w sposób szczególny przyczyniły się do krzewienia założeń statutowych Komandorii.

Kapituła Stowarzyszenia Konfraterni Mazowieckiej Odznaki św. Floriana postanowiła przyznać Gwiazdę Komandorską Orderu św. Floriana Mazovia. Jako wyraz uznania Za Wybitne Zasługi w realizacji statutowych zadań Stowarzyszenia w dziedzinie upowszechniania służby Polsce, związanej z imieniem jednego jej Patronów dla:

-Józefa Mnicha- vice Komandora Komandorii Północnej

Kapituła postanowiła przyznać asymat Komandorii Orderu św. Floriana Mazowia dla: Andrzeja Szelążka-Dyrektora Regionalnych Lasów Państwowych w Szczecinie.


Kapituła postanowiła przyznać Złoty Krzyż Orderu św. Floriana Mazovia na wstążce Za Zasługi w realizacji statutowych zadań Stowarzyszenia w dziedzinie upowszechniania służby Polsce, związanej z imieniem jednego z jej Patronów dla:


- Ryszarda Chmielowicza Starosty Powiatu Gryfickiego

- Wojciech Pietrzaka Nadleśniczego Nadleśnictwa Gryfice

-mjr. Mariusza Malko -Szefa sztabu Wojsk Obrony Terytorialnych w Trzebiatowie

-Wojciech Dąbkiewicza — NadleśniczegoNadleśnictwa Resko

-Komandora Kapituły św. Floriana Mazovia — Jacka Gromka

-I Komandora Komandorii Północnej św. Floriana Mazovia-Franciszka Gródeckiego

Komentarze (11)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Konrad Wegorzyno

odpowiedz
13.03.2023 17:35

Banda leśnych dziadków odnalazła się w dzisiejszej rzeczywistości. Jak widać z sentymentem wracają do czasów komuny... pytanie zacząć należy - za jakie zasługi te ordery. Czy tylko za uczestnictwo w stowarzyszeniu? Czy może za rozdawnictwo publicznych pieniędzy i udzielone darowizny?

Ale dzbany...

13.03.2023 17:35

Miernoty promują się na publicznych pieniądzach. Ciekawe jak każą im to zwrócić udowadniając brak gospodarności i celowości. NIK czeka....

przebierańców ci u nas dostatek

odpowiedz
12.03.2023 17:50

Cała ta komandoria przypomina mi to pajaców z tzw. Polskich Drużyn Strzeleckich kierowanych przez gościa o nazwisku Grudniewski, którzy też chodzą w mundurach, ich komendant sam się mianował na stopień generała i też rozdaje medale, formuje pułki, wyznacza ich dowódców i mianuje ich na stopnie wojskowe. Wartość takich medali czy nadanych stopni? Mniej niż zero. Pomijając oczywiście obciach i pośmiewisko.

Czy Andrzej uważał na lekcjach?

12.03.2023 17:50

Pośmiewisko to właściwy termin dla tego pajacowania. Andrzej rozumiem, że ewentualny start w wyborach z listy solidarnej polszy?

Czesław H.

odpowiedz
12.03.2023 11:53

A gdzie pracownik i kolega Andrzeja Szelazka, Dariusz Matecki, nic nie dostal???

Konrad Węgorzyno

12.03.2023 11:53

Pewnie akurat robił fotki zza szyby. Warto też wspomnieć jak pracował i pracuje Matecki: https://twitter.com/FiliksMagdalena/status/1614706927220523008 Oraz w kontekscie towarzystwa wzajemnej adoracji kto go zatrudnił: https://wszczecinie.pl/radny-dariusz-matecki-pracownikiem-lasow-panstwowych-zacheca-do-siania-lak-kwietnych/35148

13.03.2023 01:44

WTF !!!, Towarzystwo wzajemnej adoracji, haha. Franciszek G. zawsze lubial swiecidelka na szyji. Swego czasu jako przewodniczacy rady powiatu wymyslil sobie ze powinien nosic na szyji lancuch, cos w rodzaju jaki ma sedzia lub jakis kieciuniu haha. zenada i posmiewisko. Jak sie przyjzec to tacy ludzie w rzedzie ze Ziobro, Kaczynski i kilku innych lecza swoj sydrom malego czlowieka poprzez wladze mniejsza lub wieksza no i swiecidelka na szyji. Posmiewisko z siebie zrobili pajace

honorowy dawca

odpowiedz
14.03.2023 07:50

Stowarzyszenie przypisuje sobie zasługi zwykłych osób nieświadomych zupełnie tematu. Jeśli korzystasz z mobilnego poboru krwi... twoja krew nabija punkty takich przebierańców, którzy korzystają z profitów w formie funduszy (w tym darowizn od lasów) na spotkania, bankiety i odznaczanie krzyżami pokrytymi złotem i srebrem wysokiej próby. Wstyd że media takie spotkanie kopiują na swoje strony.

12.03.2023 07:35

No niesamowite, stare wróciło, jakie piękne ordery. Pewnie będą miały wpływ na wysokość emerytur. Super sprawa i dobra zabawa.

Marlena

odpowiedz
12.04.2023 10:29

Przydałoby się choć krótkie uzasadnienie za krzewienie jakich postaw i zasług się należy takie świecidełko. Panom z Gryfic podziękujmy za odznaczanie największych hamulców rozwoju we wzajemnej adoracji.

Rumpel

odpowiedz
12.03.2023 02:11

A mały jojo wszędzie. Otwieram lodówkę a tam JoJo. Ten nie umie odejść w końcu naprawdę na tą emeryturę tylko ciągnie co można i gdzie można