Józef Domański - "nigdy nie sprzeniewierzyłem się złożonej przysiędze". Oświadczenie Burmistrza Trzebiatowa

2024-04-04 20:00
Redakcja
2024-04-04 20:00

Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa na swoim facebookowym koncie przedstawił oświadczenie. Poniżej prezentujemy jego treść w całości.

Oświadczenie Burmistrza Trzebiatowa

Zbliża się koniec mojej kadencji Burmistrza Trzebiatowa. Jak wszyscy wiecie, całe swoje życie poświęciłem temu miastu, dbaniu o nie i o Was – naszych mieszkańców. Całe życie byłem uczciwy, zaangażowany, nigdy nie sprzeniewierzyłem się złożonej przysiędze Burmistrza. Tym bardziej zasmuca mnie i oburza ostatni napływ nieprawdziwych informacji jakie padają ze strony kandydatki na Burmistrza Trzebiatowa Pani Marzeny Domaradzkiej.

We wtorek udzieliła wywiadu Superportalowi24, w którym wskazała że:

1. Gmina pod moim zarządem posiada 16 mln zł niewykorzystywanych środków, które bezproduktywnie leżą na koncie bankowym a Gmina tj. Burmistrz z nimi nic nie robi. Jest to nieprawda. Środki te zabezpieczają plany inwestycyjne, których realizacja nastąpi w tym roku. Rozstrzygane są przetargi na zadania inwestycyjne a położenie tych środków w paragrafie „inne” nie oznacza „niezaplanowane, niezagospodarowane”. Sami Państwo widzicie jak ważna jest dla Burmistrza umiejętność czytania budżetu, planowania inwestycji a później ich realizacja.

2. Jako Burmistrz Trzebiatowa, który nigdy Państwa w niczym nie oszukał, całą powagą sprawowanego urzędu, oświadczam, że osobiście byłem poinformowany przez Panią M. Domaradzką o jej planach zwalniania dyrektorów czy prezesów. Miało to miejsce w zeszłym roku w Rewalu. Słowa te kandydatka na Burmistrza Trzebiatowa skierowała do mnie osobiście i potwierdziła swoją wolę. Nie rozumiem zatem obecnego oburzenia i zaprzeczania stanowisku, które wyraziła. Nie chcę podejrzewać, że obecne całkowicie odmienne zdanie nie jest tylko zagrywką wyborczą, skalkulowaną na potrzebę chwili.

3. M. Domaradzka zarzuca mi, że jako Burmistrz Trzebiatowa, dokonałem sprzedaży atrakcyjnych nadmorskich gruntów gminnych a środki z nich uzyskane nie zostały właściwie zadysponowane. Po raz kolejny oświadczam, że każda pozyskana w ten sposób złotówka została zainwestowana w infrastrukturę gminną – drogi, chodniki, sieci wod-kan, remonty obiektów. Na gołosłowie mam potwierdzenie w dokumentach urzędowych, którymi służę w każdym momencie. Kwota przeznaczona na I i II nitkę kanalizacji do Mrzeżyna i Rogowa - 18.977.172,00 zł.

Na koniec chciałbym oświadczyć, że w dniu wczorajszym odbyłem rozmowę telefoniczną z p. Domaradzką prosząc o wytłumaczenie się z nieprawdziwych informacji jakimi szafowała w programie Superportalu. W odpowiedzi usłyszałem m. in., że gdybym wyremontował Dom Kultury to postawiono by mi pomnik. Szanowni Państwo powtórzę to co usłyszała ode mnie p. Domaradzka – ja nie chcę żadnego pomnika, chcę widzieć Trzebiatów piękny, rozwijający się, kochany przez swoich mieszkańców. Taki miałem zamysł jak zostawałem Burmistrzem i mam nadzieję, że wiele z tego planu udało mi się zrealizować.

Kończąc mam do Państwa ogromną prośbę – 7 kwietnia wybierzmy mądrze, wybierzmy uczciwość, stabilność, szacunek dla siebie nawzajem. Te proste zasady pozwolą naszemu miastu rozkwitnąć.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!