Joanna Bujarowicz brązową medalistką Halowych Mistrzostw Polski

2024-02-27 13:54
Karol Szumny
2024-02-27 13:54

Znakomicie w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców, które odbyły się w Arena Toruń, spisała się Joanna Bujarowicz. Zawodniczka MLUKS „Mokasyn” Płoty wywalczyła w nich brązowy medal w skoku w dal młodzieżówek. To jej pierwszy, ale jakże zasłużony medal mistrzostw kraju. Podopieczna Michała Lewandowskiego i Szymona Keclera z wielką determinacją, zaangażowaniem, nieustępliwością i cierpliwością zapracowała na tę „blaszkę”. W Toruniu wynikiem 6.02 m. poprawiła ponadto własny rekord klubu.

ZDJĘCIE 1 z 4

Sam konkurs w wykonaniu Aśki był trochę nerwowy. Pierwsza próba nieważna, w drugiej - 5.75 i dopiero - 5.93 uzyskane w trzeciej zapewniło ścisły finał. Dwie próby finałowe nic nie zmieniły – nadal była ósma ogólnie i „tylko” czwarta wśród młodzieżówek. Ale w najważniejszym momencie płotczanka pokazała klasę. W szóstej, ostatniej próbie pewny skok którym wyszarpała upragniony medal.

Warte podkreślenia jest to, że Aśka dokonała tego dzień po znakomitym, choć bez medalu występie w pięcioboju. Zawodniczka ”Mokasyna” zmagania rozpoczęła od rewelacyjnej „życiówki” – 8,89 w biegu na 60 metrów przez płotki. Następnie wywindowała swój rekord w skoku wzwyż na 162 cm oraz pchnęła kulą 4 kg na odległość - 9.04. W skoku w dal pofrunęła najdalej ze wszystkich startujących - 5.96, a bieg na 800 metrów zakończyła z kolejnym rekordowym wynikiem - 2.27,01. W rezultacie pięć rekordów w poszczególnych konkurencjach oraz nowy, lepszy o 346 punktów od poprzedniego rekord wielobojowy – 3727. Ten znakomity występ wystarczył do zajęcia czwartego miejsca wśród młodzieżówek.

W Toruniu w rywalizacji wieloboistek wystartowały także - świeżo upieczona medalistka Halowych Mistrzostwa Polski Juniorek - Martyna Konieczko i nasza wychowanka, wielokrotna medalistka mistrzostw kraju (od końca stycznia, na czas nauki ponownie w barwach SKLA Sopot) – Edyta Bielska. Nie był to jednak udany start obu zawodniczek. Martyna, która tydzień wcześniej „zrobiła już swoje”,  miała się „przetrzeć”, nabrać doświadczenia wśród seniorek. Niestety musiała się wycofać po trzech konkurencjach. Na plus zapisać trzeba niezły konkurs skoku wzwyż (169 cm). Edzia z kolei wycofała się po czterech konkurencjach. Wszystko z powodu trzech nieważnych prób w koronnej konkurencji – skoku w dal.

Komunikat z mistrzostw: https://pzla.pl/file/12273-rezultaty.pdf

tekst i zdjęcia: Mokasyn Płoty

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!