Jesienna runda zakończona, ale nie w pełni. Mecze przełożone

2022-11-23 9:30
Karol Szumny
2022-11-23 9:30

W miniony weekend została rozegrana ostatnia kolejka tegorocznej rundy jesiennej. Nie wszystkie drużyny mogły jednak zagrać, a to ze względu na warunki pogodowe. Jak zapowiedział Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej, mecze zostaną przełożone na najbliższy weekend (26/27.11) lub kolejny (03/04.12), w ostateczności – na wiosnę.

archiwum

Zgodnie z kalendarzem rozgrywek w miniony weekend zakończyła się runda jesienna. Swoje mecze niezmiennie powinny rozegrać m.in.: Wybrzeże Rewalskie Rewal, Sparta Gryfice, Rega Trzebiatów, Polonia Płoty oraz Wicher Brojce.

Niestety ze względu na warunki pogodowe wiele boisk zostało zasypanych śniegiem, przez co mecze musiały zostać przełożone. Tak było w przypadku Wybrzeża Rewalskiego Rewal oraz Wichra Brojce. W Klasie Okręgowej Sparta, Rega oraz Polonia zagrała planowo.

Polonia Płoty zajmuje obecnie 14. miejsce w tabeli z dorobkiem 7 punktów. Ma na koncie dwa zwycięstwa i jeden remis. Wysoko w tabeli znajdują się: Rega Trzebiatów oraz Sparta Gryfice. Obie drużyny mają na koncie 34 punkty i znajdują się kolejno na 2. oraz 4. pozycji. Co jednak ważne między obiema drużynami znajduje się Gryf Kamień Pomorski, który w najbliższy weekend ma do rozegrania zaległy mecz z Jantarem Dziwnów. W przypadku wygranej Gryfa, drużyna ta wskoczy na drugą lokatę kosztem Regi Trzebiatów.

Niepewna tabela jest jednak w IV Lidze, gdyż z dziewięciu planowanych spotkań zostały rozegrane tylko dwa. Mecz Wybrzeża Rewalskiego Rewal odwołano. Na ten moment Wybrzeże zajmuje 14. pozycję w tabeli z dorobkiem 17 punktów.

Podobnie było z Wichrem Brojce, który także nie rozegrał ostatniego meczu w A Klasie. Obecnie Wicher jest liderem, jednak może się to zmienić, gdyż znajdująca się na 4. pozycji Hanza Goleniów zagra zaległy mecz z Pionierem Żarnowo. W przypadku wygranej Hanzy, drużyna ta wskoczy na pierwszą lokatę kosztem Wichra.

Piłkarskie emocje już niebawem. W najbliższą niedzielę, 27 listopada, zostanie rozegrana kolejna runda Pucharu Polski ZZPN. Wybrzeże Rewalskie Rewal zmierzy się Błękitnymi II Stargard, natomiast Rega Trzebiatów podejmie Okręt Mirand Szczecin.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!