Jedynko, wygraj jeszcze ten jeden mecz!

2022-05-17 10:11
Adam Litwinowicz
2022-05-17 10:11

Przed trzebiatowską Jedynką najprawdopodobniej najważniejszy mecz sezonu, a całkiem możliwe, że w całej historii istnienia klubu. W najbliższą sobotę podopieczne Artura Cirockiego na własnym parkiecie podejmą Olimpie Osowę Gdańsk w trzecim meczu finałowym.

W tym sezonie rozgrywki Ekstraligi Seniorek w unihokeju kończą się pojedynkiem dwóch najlepszych drużyn w systemie do trzech zwycięstw. Pierwsze dwa mecze pomiędzy SUS Travel Jedynką Trzebiatów a Olimpią Gdańsk zostały rozegrane właśnie w Gdańsku. Co najważniejsze z punktu widzenia sympatyków Jedynki, to fakt, że zawodniczki z Trzebiatowa wygrały tę rywalizację i prowadzą 2:0. Do upragnionego tytułu Mistrzyń Polski brakuje im tylko jednego zwycięstwa i taka okazja nadarzy się właśnie w sobotę 21 maja.


Jedynka nadal bez Mistrzostwa


W jednym z wywiadów Justyna Krzywak, zawodniczka Jedynki, reprezentanta Polski w unihokeju zauważyła, że w jej dorobku (a jest pokaźny) nadal brakuje Mistrzostwa Polski zdobytego właśnie z SUS Travel Jedynką Trzebiatów. I to prawda. Zespół z Trzebiatowa to drużyna doświadczona. W najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce swoje zmagania zainaugurował w sezonie 2011/2012 zajmując 7. miejsce. Pierwszy sukces zawodniczki z Trzebiatowa odnotowały już w sezonie 2013-2014 zdobywając brązowy medal rozgrywek. W kolejnym sezonie było jeszcze lepiej. Na piersiach pań z Trzebiatowa zawisły już srebrne medale. Reasumując, od sezonu 2013/14 do 20/21 zespół z Trzebiatowa zdobył 3 brązowe i 3 srebrne medale, ale nadal brakuje tego wykonanego z najcenniejszego kruszcu. Olbrzymia szansa kształtuje się właśnie teraz, kiedy Jedynce Trzebiatów do zwycięstwa w lidze brakuje tylko jednego zwycięstwa. Nie jest to „pompowanie balonika”, bo podopieczne Artura Cirockiego rzeczywiście grają dobrze, świadomie i dojrzale. Udowodniły to swoją postawą w Gdańsku, gdzie zwyciężyły dwa mecze na parkiecie przeciwniczek. Zdaniem obserwatorów, szczególnie w drugim, niedzielnym meczu wygranym w dogrywce, pokazały charakter i nieustępliwość.

Jedynka Trzebiatów to drużyna z sukcesami, ale właśnie teraz widzimy drużynę, która wie, czego chce. To drużyna unihokeistek, które są podporą polskiej reprezentacji. I co równie bardzo ważne, trzebiatowski unihokej przyciąga coraz więcej osób na trybuny, a kibice przekonywają się, że to dyscyplina bardzo interesująca i wciągająca. Jedynka Trzebiatów to chluba gminy Trzebiatów, Powiatu Gryfickiego i całego Pomorza Zachodniego.

Mecz z Olimpią Osową Gdańsk rozpocznie się o godzinie 18:30 już w najbliższą sobotę w hali Mrzeżyńskiego Centrum Sportu.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!