Jakie plany ma nowy dyrektor MGOKiS w Płotach? „Ta hala ma ogromny potencjał”

2024-07-06 10:13
Karol Szumny
2024-07-06 10:13

- Uważam, że ta hala ma ogromny potencjał, który do tej pory niestety nie był w pełni wykorzystywany – podkreśla Łukasz Przybysz, nowy dyrektor MGOKiS w Płotach. W rozmowie z naszą redakcją zapowiedział również, jakie plany ma na to miejsce oraz dlaczego zdecydował się aplikować na to stanowisko.

Łukasz Przybysz

Od 1 lipca 2024 r. dyrektorem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Płotach jest Łukasz Przybysz. Nowy zarządca z wykształcenia jest inżynierem budownictwa, ale całe swoje życie związał ze sportem – jako trener, zawodnik, ale również przedsiębiorca z branży sportowej. Jest mieszkańcem Gryfic.

W rozmowie z naszą redakcją Łukasz Przybysz zapowiada, że wniesie w MGOKiS nową jakość i nowe wydarzenia.

- Na pewno jest to ciekawe wyzwanie, ale też duża odpowiedzialność. Ale z racji tego, że prowadziłem przez wiele lat swoją działalność, to myślę, że dobrze odnajdę się w zarządzaniu całą tą infrastrukturą – mówi nowy dyrektor MGOKiS w Płotach.

- Uważam, że ta hala ma ogromny potencjał, który do tej pory niestety nie był w pełni wykorzystywany. Postaram się wnieść w to miejsce nową jakość. W planach mam imprezy sportowe, kulturowe, koncerty czy kabarety. Chcę zorganizować również spotkania z olimpijczykami, a także poszerzyć ofertę dla obozów sportowych – zapowiada.

Jeśli uda się znaleźć wystarczająco środków, to już na przełomie września i października odbędzie się festiwal rzeźby w drewnie. Łukasz Przybysz planuje zaprosić na to wydarzenie czołowych rzeźbiarzy z całego kraju. Byłaby to pierwsza tego typu impreza w naszym powiecie.

- Zamierzam również zorganizować pierwszy w powiecie gryfickim festiwal rzeźby w drewnie. Jeżeli uda się znaleźć fundusze, to na przełomie września i października chcielibyśmy zorganizować takie wydarzenie. Rozmawiałem już z rzeźbiarzem z Gdyni – Robertem Wyskielem – który jest rekordzistą Guinnessa w najdłuższej rzeźbie w drewnie, ale również z innymi rzeźbiarzami. Są oni chętni, by zaangażować się w to wydarzenie. Chciałbym, aby później te rzeźby umieścić w naszym parku. Odbywałyby się też warsztaty dla najmłodszych, a także licytacje charytatywne. W najbliższym czasie natomiast planujemy maraton rowerowy oraz festiwal ekologiczny Eko-Mix – mówi Łukasz Przybysz.

Nasz rozmówca dodaje również, że wraz z burmistrzem ma w planach zająć się także Domem Kultury przy ul. Kościuszki w Płotach. - Wymaga on gruntownego remontu. Jest to dla nas sprawa priorytetowa – podkreśla nowy dyrektor.

Łukasz Przybysz docenia też rzetelność komisji konkursowej.

- Aplikowałem na to stanowisko, bo zawsze byłem związany ze sportem i jest to moja pasja. Doceniam to, że burmistrz wraz komisją konkursową nie kierowali się polityką, tylko rzeczywiście wybrali osobę, której zależy na funkcjonowaniu tego miejsca – powiedział dyrektor MGOKiS w Płotach.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!