Jaka walizka na urlop za granicą będzie najlepsza?

2024-05-30 21:01
Redakcja
2024-05-30 21:01

 

Odliczasz dni do wymarzonych wakacji? Bilety zamówione, nocleg zarezerwowany, plany rozpisane, ale wciąż nie wiesz, w co się spakować? Duża walizka na kółkach na pewno będzie fantastycznym rozwiązaniem, o ile oczywiście nie wybierasz się do buszu, gdzie jednak lepiej sprawdzi się plecak. Co musisz wiedzieć o walizkach, zanim dokonasz zakupu?

W wirze przygotowań nie możesz zapomnieć o przemyślanym zakupie walizki. Jakie powinna mieć cechy, by była wygodna i funkcjonalna?

Jaki rozmiar i konstrukcja walizki będą najlepsze?

Za optymalne walizki na 7-dniowy urlop uważa się te o pojemności 60-80 l. Jeśli przed Tobą lot samolotem, koniecznie zwróć uwagę na wytyczne danej linii lotniczej. Każda ma bowiem swoje wewnętrzne obostrzenia. Upewnij się, jakie parametry dopuszcza Twój przewoźnik, byś nie musiał dopłacić na lotnisku za nadbagaż. 

Kolejnym pytaniem, na które musisz sobie odpowiedzieć to: walizka podróżna miękka, czy twarda? W przypadku podróżowania samolotem, zdecydowanie ta pokryta sztywną skorupą sprawdzi się najlepiej. Nie musisz się obawiać, że zawartość walizki ulegnie zniszczeniu, możesz śmiało spakować do niej komputer czy delikatne pamiątki. Dodatkowym atutem sztywnej konstrukcji z tworzywa sztucznego jest fakt, że bez większego wysiłku utrzymasz ją w czystości.

Na co zwrócić uwagę, kupując dużą walizkę na wakacje?

Wyjazd zagraniczny, długa podróż, to zwykle męczące przedsięwzięcie, dlatego, aby je sobie ułatwić, postaw na wygodną walizkę na kółkach. Wyciągana teleskopowa rączka oraz kółka pozwolą Ci komfortowo przejechać z lotniska do taksówki czy autobusu, a następnie do hotelu. Największą zwrotność, a tym samym łatwość w prowadzeniu zapewni zestaw 4 kółek. Koniecznie powinny być dobrej jakości, by nie zawiodły pod naciskiem 20-30 kg zapakowanej walizki.

Kolejną bardzo ważną kwestią jest zorganizowanie przestrzeni w walizce. Idealnie, jeśli wybierzesz model wyposażony w dodatkowe kieszenie, przegródki, bo znacząco ułatwią Ci pakowania się, a potem odnajdywanie tego, co będzie potrzebne.

Jeśli poszukujesz solidnej, a przy tym eleganckiej walizki, która posłuży Ci nie tylko podczas tego urlopu, ale przez kolejne lata, zapoznaj się z ofertą walizek Puccini. Zamów model dostosowany do Twoich potrzeb i zastanów się, czy jesteś już w pełni gotów na wyczekane wakacje.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!