Jak znaleźć Krzywy Las i kiedy powstanie kładka w Gryficach? – STUDIO SUPERPORTALU

2023-01-25 10:53
Karol Szumny
2023-01-25 10:53

We wtorek o godzinie 20:00 gościem STUDIA SUPERPORTALU był Nadleśniczy Nadleśnictwa Gryfice Wojciech Pietrzak.

Wojciech Pietrzak był gościem wczorajszego STUDIA SUPERPORTALU.

Wojciech Pietrzak – Nadleśniczy Nadleśnictwa Gryfice – był gościem wczorajszego STUDIA SUPERPORTALU. Pierwszym tematem rozmowy było wsparcie gryfickiego Nadleśnictwa dla uchodźców. Przypomnijmy, że w ośrodku „Bażyna” zakwaterowanie znalazło blisko 50 osób.

- Jak tylko rozpoczęła się agresja Rosji przeciwko Ukrainie i związana z tym fala uchodźców, leśnicy w całej Polsce odpowiedzieli odruchem serca na potrzeby zakwaterowania i zapewnienia schronienia uchodźcom. […] Nadleśnictwo Gryfice na terenie swojego ośrodka zadeklarowało do dyspozycji wojewody 50 miejsc – powiedział Wojciech Pietrzak.

Nadleśniczy poinformował, że w kulminacyjnym momencie napływu uchodźców w Ośrodku „Bażyna” było zajętych 47 miejsc. Obecnie przebywa tam 24 gości. - Są to głównie kobiety z dziećmi – przekazał Wojciech Pietrzak. Nadleśniczy dodał też, że dla dzieci ufundowane zostały wyprawki.

Nadleśniczy gryfickiego Nadleśnictwa odniósł się także do kładki, która ma powstać w Gryficach. Czy zapowiadana inwestycja w końcu zostanie zrealizowana?

- […] Sprawa trafiła [już] na szczebel Urzędu Marszałkowskiego za pośrednictwem pana prezesa Zygmunta Dziewgucia. Teraz kolejnym krokiem będzie aplikowanie starostwa jako potencjalnego inwestora o środki z funduszy unijnych – wyjaśnia Wojciech Pietrzak.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Gryfice przekazał też widzom plany dotyczące ścieżki rekreacyjnej.

- Z przykrością muszę stwierdzić, że w kwestii ścieżek i dróg rowerowych na terenie gminy Gryfice nie dzieje się zbyt wiele. Uważam, że bardzo odstajemy od gmin sąsiednich. Uznaliśmy jednak, że nie ma co się porównywać do innych – trzeba po prostu sukcesywnie robić swoje i realizować to, co ma służyć wszystkim – stwierdził Nadleśniczy.

- Trzy lata temu było to prawie 700 metrów, dwa lata temu – 250. W tym roku chcemy zrealizować piękny, malowniczy odcinek biegnący wzdłuż pięknej rzeki Regi – będzie to około 0,5 kilometra – poinformował Wojciech Pietrzak.

W dalszej części programu Nadleśniczy gryfickiego Nadleśnictwa mówił też o rozbudowie ośrodka „Bażyna” i przekazał, co wkrótce powstanie, a także o ulicy Zdrojowej w Gryficach – „najgorszej drogi w Gryficach”.

Wojciech Pietrzak opowiedział także o tzw. Magicznym czy też Krzywym Lesie, który znajduje się między Pogorzelicą a Mrzeżynem. - Dotarcie tam jest bardzo trudne – stwierdził Nadleśniczy i w miarę możliwości wyjaśnił widzom, jak się tam dostać. Dodał, że charakterystyczne wygięcia drzew są spowodowane najprawdopodobniej siarką.

- To raczej wskazuje na czasy, kiedy niemieckie obiekty wojskowe, które były w pobliżu [drzew – przyp. red.], były przed zwiadem lotniczym zamgławiane. I to zamgławianie było oparte na związkach siarki, która uszkadzała pędy wierzchołkowe – powiedział Nadleśniczy.

Wojciech Pietrzak opowiedział też o watahach wilków w naszym regionie, a następnie odpowiedział na pytania i sugestie widzów. Odniósł się też do swojej działalności samorządowej i tego, czy wystartuje w wyborach na burmistrza.

Obejrzyj całe STUDIO SUPERPORTALU z Wojciechem Pietrzakiem (kliknij tutaj).

Komentarze (5)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

jarek

odpowiedz
25.01.2023 15:42

o jakiej kladce mowa? wie ktos cos wiecej?

Masz link:

25.01.2023 15:42

https://superportal24.pl/jeszcze-w-latach-80-tych-funkcjonowal-tu-most-dzis-podpisano-list-intencyjny-w-s-odbudowy-9850

26.01.2023 13:25

Może Pan Wojtuś powie czemu na Zdrojach wycięto stare drzewa! Trzy lata temu wycinka trwała nawet w okresie ochronnym.

SzMatecki

26.01.2023 13:25

Nie ma czasu na pierdoły... jak przyjadę to ma być prawilny polski ornung.

stąd

odpowiedz
26.01.2023 19:48

Oby to była kładka dostępna z poziomu brzegu,niedostępna dla quadów /a nawet motorów/ , w naturalnych barwach a nie taki Golden Gate jak na Brackiej/wysoki,ze stromymi schodami,z linką na rdzewiejące kłódki,z nienaturalną,rozsypującą się nawierzchnią,w czerwieni i znakami jak na ulicy/.