Jak wysoko nosić zegarek?

2024-01-22 10:27
RED
2024-01-22 10:27

 

Zegarek to jedno z tych akcesoriów, które doskonale uzupełniają stylizację bądź są jej najważniejszym elementem. Warto wybrać model, który będzie do Ciebie pasował i nosić go zgodnie z ponadczasowymi zasadami klasycznej elegancji.

Zegarek to klasyczny dodatek, który sprawia, że stylizacja od razu nabiera charakteru. Często wystarczy tylko on i stonowane ubrania, by prezentować się rewelacyjnie. Warto mieć w swojej szufladzie kilka zegarków na każdą okazję, których wiele ciekawych modeli znajdziesz na https://zegarownia.pl/ i eksperymentować ze stylem. Możliwości jest bez liku!

Wybierz zegarek idealny dla siebie 

To jaki model zegarka wybierzesz dla siebie, zależy od wielu czynników. Począwszy od tego, czy na co dzień ubierasz się w stylu casualowym, sportowym czy eleganckim, poprzez jakie to modele zegarków podobają Ci się najbardziej, a skończywszy na tym, jakie masz podejście do zegarków: czy to dla Ciebie praktyczne akcesorium, dekoracja, czy może ważny element Twojego wizerunku. To wszystko wpłynie na ostateczną decyzję dotyczącą wyboru marki, mechanizmu, a także półki cenowej, na jaką się zdecydujesz. Jednak to dopiero początek, bo wraz z wyborem modelu zegarka, warto od razu zapoznać się z zasadami, które ułatwią Ci jego poprawne noszenie. 

Zasady noszenia zegarka 

Dobierz do swojej budowy 

Na samym etapie wyboru zegarka pamiętaj o tym, by dobrać go także do swojej budowy ciała, szczególnie do rozmiaru nadgarstka. Bardzo duże i efektowne zegarki powinny pasować do Twojej dłoni i jej nie przytłaczać. Tylko wtedy możesz liczyć na gustowny efekt.

Odpowiednie miejsce nadgarstka  

To, w jakim miejscu nadgarstka ulokujemy zegarek, jest kluczowe. Optymalnym miejscem jest kość nadgarstka, czyli miejsce tuż poniżej rękawa. Takie położenie wygląda elegancko i schludnie. Za to lepiej unikać umieszczenia zegarka za wysoko, wpłynie to na zaburzenie proporcji, jak i nie będzie prezentowało się gustownie. 

Lewa czy prawa ręka? 

Wiele osób zadaje sobie pytanie, na której ręce nosić zegarek? Tutaj zasada jest taka, że zegarki nosimy na nadgarstku niedominującej ręki. Czyli jeśli piszesz prawą ręką, to zegarek zakładasz na lewą. To klasyczna zasada, jednak pamiętaj, że możesz zdecydować się na jej złamanie, jeśli czujesz, że odwrotne rozwiązanie będzie dla Ciebie wygodniejsze. 

Długość paska  

Na to, jak zegarek prezentuje się na nadgarstku duży wpływ ma pasek i jego długość. Gdy ten jest za krótki, zegarek leży w nieodpowiednim miejscu oraz nie układa się swobodnie na skórze. Za, to gdy pasek jest za długi, zegarek może opadać, co sprawia, że jest za nisko na nadgarstku i prezentuje się tym samym gorzej wizualnie.

Dobranie do okazji 

W dobrym tonie jest nie tylko stosowanie się do zasad poprawnego noszenia zegarka, ale także odpowiedniego doboru tego akcesorium do konkretnej stylizacji. Nie bez powodu mówi się, że osoba elegancka ma kilka zegarków, które pasują na każdą okazję. Kluczowe jest je dobrze do niej dobrać. 

W modzie, jak najbardziej warto eksperymentować i łamać zasady. Jednak by zrobić to drugie, niezbędna jest ich znajomość. Dlatego nosząc zegarek pamiętaj o klasycznej elegancji i wybieraj ją zawsze, gdy czujesz, że jest zgodna z Tobą i Twoją estetyką. Nie oznacza to jednak, że musisz się jej trzymać w 100%. Testuj różne rozwiązania, świadomie łam zasady i sprawdzaj, co będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, dzięki któremu czujesz się wyjątkowo. 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!