Jak prać i prasować koszulki męskie z nadrukiem, by zachować kolor?

2021-09-15 19:45
Redakcja
2021-09-15 19:45

W ostatnim czasie popularnym trendem w modzie stały się koszulki z nadrukiem. Różne marki oferują szeroki wybór wzorów i motywów. Jest to modny element garderoby, jednak należy pamiętać, że należy o nie dbać w odpowiedni sposób.

Szeroki wybór koszulek z nadrukami

Popularne w ostatnim czasie koszulki z nadrukiem można kupić w wielu internetowych sklepach z modą męską. Takie T-shirty stanowią ciekawy element casualowych stylizacji, a dostępny wachlarz motywów jest naprawdę imponujący.

Czarny bawełniany T-shirt męski z nadrukiem

Sposób na wyrażenie siebie

Możliwość wyrażenia swojego indywidualnego stylu to jeden z atutów, za który cenione są koszulki z nadrukiem. Cena również w większości przypadków zachęca do zakupu, bowiem z reguły nie jest zbyt wygórowana. Aby prezentowały się dobrze przez możliwie jak najdłuższy czas, należy o nie jednak odpowiednio dbać.

Zalecenia producenta

Koszulki z nadrukami wymagają szczególnej uwagi. Na każdym elemencie garderoby znajduje się metka z zaleceniami odnośnie pielęgnacji i konserwacji. Zignorowanie ich może spowodować, że koszulka z nadrukiem bardzo szybko straci swój pierwotny wygląd.

Jeżeli koszulka z nadrukiem będzie prana lub prasowana w niewłaściwy sposób, wzór może popękać lub wyblaknąć. Przez to straci swój pierwotny urok i nie będzie się dobrze prezentowała.

Pranie koszulek z nadrukami

Bezpiecznym rozwiązaniem jest pranie koszulek z nadrukami w możliwie najniższej temperaturze. Jeżeli nie jest ona mocno zabrudzona, temperatura prania może być nawet niższa niż zalecana przez producenta. Ważne w przypadku koszulek z nadrukiem jest to, aby zabrudzenia usuwać w miarę możliwości na bieżąco. Im starsza jest plama, ty trudniej ją usunąć.

Segregowanie kolorów

Piorąc koszulki z nadrukiem, duże znaczenie ma odpowiednie segregowanie odzieży pod względem kolorów. Jest to szczególnie ważne, jeżeli wśród garderoby znajdują się białe koszulki z nadrukiem. Dzięki segregacji prania odzież nie ulegnie zafarbowaniu ani nie zszarzeje.

Biały T-shirt męski z aplikacjami od Denley.pl

Ochrona nadruku

Aby zapewnić lepszą ochronę dla nadruku na koszulce, należy przewrócić ją przed praniem na drugą stronę. Warto również zadbać o odpowiednie detergenty i płyny do płukania. Bardzo delikatne tkaniny dobrze jest prać ręcznie, dzięki czemu T-shirt z nadrukiem dłużej zachowa estetyczny wygląd.

Suszenie ubrań też ma znaczenie

Aby koszulki z nadrukiem zachowały swój fason i kolor, należy je również w odpowiedni sposób suszyć. Najlepiej robić to na płasko, unikając przy tym zarówno umieszczania na grzejniku, jak i bezpośredniego promieniowania słonecznego. Czynniki te niekorzystnie wpływają na wygląd tkaniny, a słońce sprawi dodatkowo, że koszulka szybciej wyblaknie.

Prawidłowe prasowanie T-shirtu z nadrukiem

Pranie i suszenie to nie wszystko. Pozostaje jeszcze kwestia, jak prasować koszulki z nadrukiem. Druk na T-shircie powinno zabezpieczyć się dodatkową tkaniną, aby uniknąć zniszczenia go nagrzanym żelazkiem.

Prasowanie koszulki z nadrukiem powinno wykonywać się na możliwie najniższej temperaturze. Nie można przy tym ignorować zaleceń producenta zawartych na metce. Dobrze sprawdzi się w przypadku koszulek z nadrukiem parownica do ubrań, która jest bezpieczniejsza zarówno dla samej tkaniny, jak i nadruku.

Jak przechowywać koszulki z nadrukiem?

Aby koszulki z nadrukiem na dłużej zachowały świeży wygląd, należy je również w odpowiedni sposób przechowywać. T-shirt przed schowaniem do szafy powinien być starannie złożony. Wygnieciony i długo ściskany materiał nie tylko niekorzystnie się prezentuje, ale przyczynia się również do szybszego ścierania się nadruku.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!